Skocz do zawartości

Aktualności 2019

Aktualności

Konkurs "Nasz pomysł na ochronę środowiska"

Departament Środowiska Urzędu Marszałkowskiego Województwa Wielkopolskiego w Poznaniu organizuje konkurs pn. "Nasz pomysł na ochronę środowiska" IV edycja – Nasz wpływ na zmiany klimatyczne.

Celem konkursu "Nasz pomysł na ochronę środowiska" jest edukacja oraz podnoszenie świadomości ekologicznej dzieci i młodzieży, zarówno poprzez promowanie pozytywnych zachowań w zakresie ochrony środowiska i przyrody, jak również zwracanie uwagi na zagrożenia dla tych wspólnych dóbr występujące w otaczającym nas świecie.

Konkurs przeznaczony jest dla dwóch kategorii odbiorców:

  1. Kategoria I: uczniowie klas 6, 7 i 8 szkół podstawowych województwa wielkopolskiego;
  2. Kategoria II: uczniowie szkół ponadpodstawowych województwa wielkopolskiego.

Temat IV edycji konkursu "Nasz pomysł na ochronę środowiska" to walka ze zmianami klimatycznymi, a jego przedmiotem jest sporządzony przez trzyosobowy zespół uczniów pochodzących z jednej szkoły:

  • list do sąsiada format A4 (2 strony zawierające 50% treści tekstowych i 50% ilustracji)
    lub
  • komiks edukacyjny format A4 (4 strony)
    propagujący prawidłowe postępowanie na rzecz środowiska, zawierający m.in. stan faktyczny, stan oczekiwany, zachowania szkodzące środowisku, zachowanie sprzyjające jego poprawie, podejmowane działania w najbliższym otoczeniu – dom, szkoła, gmina mające na celu ograniczenie zmian klimatycznych. (np. właściwa segregacja odpadów, właściwy sposób palenia w piecach – gdy z komina sąsiada wydobywa się np. czarny dym).

Prace należy dostarczyć w formie papierowej oraz elektronicznej (zapis na powszechnie dostępnym i stosowanym nośniku danych (np. płyta CD, płyta DVD, przenośna pamięć USB - tzw. „pen drive”).

Konkurs trwa od 4 lutego 2019 r. (data ogłoszenia) do 29 marca 2019 r. (ostateczny termin składania prac). Jego rozstrzygnięcie nastąpi podczas uroczystej Gali. Uczniom, biorącym udział w IV edycji konkursu, zostaną przyznane nagrody/wyróżnienia rzeczowe. Ponadto, uhonorowane zostaną szkoły, z których pochodzą nagrodzeni uczniowie.

Szczegóły oraz regulamin konkursu (w tym wzór zgłoszenia oraz oświadczenia) dostępne są na stronie www.umww.pl.
Zachęcamy Państwa do wzięcia w nim udziału.

Zobacz także:
Tłumacz MigamPowiatowe Centrum Zrządzania Kryzysowego w Koninierozlicz PITLogo Miejskiej Biblioteki Publicznej im. Zofii Urbanowskiej w KoninieLogo Stowarzyszenia Aglomeracji Konińskiej
© 2023 Starostwo Powiatowe w Koninie – Wszelkie prawa zastrzeżone
Realizacja: WR Consulting