Aktualności 2019

Julia Krzosek laureatką ogólnopolskiego konkursu "Bliżej Pszczół"

Julia Krzosek, uczennica klasy pierwszej Liceum Ogólnokształcącego w Zespole Szkół Ekonomiczno-Usługowych w Żychlinie, zajęła II miejsce w kategorii szkół ponadgimnazjalnych w III Ogólnopolskim Konkursie „Bliżej Pszczół”, którego organizatorem był Katolicki Uniwersytet Lubelski w Lublinie.

Konkurs objęty został Honorowym Patronatem: Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi, Ministra Środowiska, Ministra Edukacji Narodowej, Wojewody Lubelskiego, Marszałka Województwa Lubelskiego, Lubelskiego Kuratora Oświaty, Prezydenta Miasta Lublina, Dyrekcji Generalnej Lasów Państwowych oraz Starosty Lubelskiego.

Celem III Ogólnopolskiego Konkursu „Bliżej Pszczół” była popularyzacja wśród uczniów roli pszczoły miodnej w środowisku naturalnym oraz wiedzy odnośnie możliwości funkcjonowania pszczoły miodnej w industrialnej rzeczywistości. Ponadto, organizatorom zależało na zachęceniu młodych ludzi do obserwowania życia pszczół i ich zwyczajów, a także uświadomieniu młodzieży znaczenia produktów pszczelich dla zdrowia człowieka.

Podczas dwudniowego konkursu Julia Krzosek zmagała się z pytaniami teoretycznymi z zakresu budowy, życia i znaczenia pszczół w środowisku naturalnym, jak również z zadaniami praktycznymi.
Nagrodą dla uczennicy z ZSEU w Żychlinie za zdobycie II miejsca jest: indeks na kierunek Architektura Krajobrazu KUL, nagroda rzeczowa oraz spotkanie z Pierwszą Damą Agatą Kornhauser-Duda w Pałacu Prezydenckim w Warszawie.