Skocz do zawartości

Aktualności 2019

Aktualności

Honorowi Dawcy Krwi w Licheniu

W święto Podwyższenia Krzyża Świętego, 14 września, w Sanktuarium Matki Bożej Licheńskiej gościła XVI Ogólnopolska Pielgrzymka Honorowych Dawców Krwi.

Mszy św. o godz. 12.00 przed Cudownym Obrazem przewodniczył ks. Mirosław Frankowski z parafii pw. św. Barbary w Turku, diecezjalny duszpasterz Honorowych Dawców Krwi. Podczas Eucharystii przy ołtarzu znajdowały się poczty sztandarowe klubów HDK, których przedstawiciele przybyli na pielgrzymkę.

W homilii, którą do wiernych wygłosił ks. Łukasz Przelazły z Turku, kapłan odniósł się do krwiodawców, dziękując im za ich niezłomną postawę niesienia bezinteresownej pomocy osobom potrzebującym. W pielgrzymce wzięli udział honorowi dawcy krwi m.in. z Konina, Rzeszowa, Sierpca, Sulejówka czy Turku.

Po zakończonej Eucharystii kapłani, członkowie klubów HDK oraz wierni obecni w świątyni udali się pod krzyż znajdujący się przy licheńskiej bazylice, solidaryzując się z tysiącami osób, które tego dnia udały się do Kruszyna pod Włocławkiem, aby uczestniczyć w akcji „Polska pod krzyżem”. W Licheniu, pod wspomnianym krucyfiksem, wierni odmówili Litanię do Krzyża Świętego.

Ĺšródło: Robert Adamczyk, Biuro Prasowe Sanktuarium Maryjnego w Licheniu Starym
Honorowi Dawcy Krwi w Licheniu
Honorowi Dawcy Krwi w Licheniu
Honorowi Dawcy Krwi w Licheniu
Honorowi Dawcy Krwi w Licheniu
Zobacz także:
Tłumacz MigamPowiatowe Centrum Zrządzania Kryzysowego w Koninierozlicz PITLogo Miejskiej Biblioteki Publicznej im. Zofii Urbanowskiej w KoninieLogo Stowarzyszenia Aglomeracji Konińskiej
© 2023 Starostwo Powiatowe w Koninie – Wszelkie prawa zastrzeżone
Realizacja: WR Consulting