Aktualności 2019

Gmina Rychwał Mistrzem Powiatu Letniej Spartakiady Mieszkańców Wsi

Po czterech latach nastąpiła zmiana Mistrza Powiatu Letniej Spartakiady Mieszkańców Wsi. Z tytułem pożegnała się Golina, która tym razem musiała uznać sportową wyższość Rychwała.

W miniony weekend (25 i 26 maja) w kompleksie sportowo-dydaktycznym Zespołu Szkół Ekonomiczno-Usługowych w Żychlinie rozegrane zostały zawody aktywizujące sportowców-amatorów z całego powiatu. Reprezentacje gmin, już po raz dwudziesty pierwszy, rywalizowały w letniej spartakiadzie mieszkańców wsi o Puchar Starosty Konińskiego oraz udział w finale wojewódzkim imprezy.

Sportowych emocji dostarczyły już pierwszego dnia zawodów gry zespołowe, w których prym wiodły reprezentacje gminy Golina, zdobywając pierwsze miejsca: w piłce nożnej kobiet i mężczyzn, w koszykówce kobiet oraz siatkówce mężczyzn.

Niedzielne przedpołudnie zdominowały konkurencje rekreacyjne i rodzinne. Jak zawsze rywalizacji towarzyszyła dobra zabawa. Nie obyło się jednak bez niespodzianek. Gmina Golina, która od czterech lat z rzędu zdobywała w letniej edycji spartakiady najwyższe trofea, straciła tytuł Mistrza Powiatu na rzecz Gminy Rychwał. Tegoroczny zwycięzca zawodów z dorobkiem 758 pkt. pokonał faworyta imprezy (Gminę Golina, 743 pkt., II miejsce) oraz Gminę Stare Miasto (672 pkt., III miejsce). Warto przypomnieć, że Gmina Rychwał triumfowała też w lutym br., zdobywając tytuł Mistrza Powiatu w zimowej edycji Spartakiady Mieszkańców Wsi Powiatu Konińskiego.

Najlepszych sportowców zawodów zakończonych 26 maja nagrodzili Pucharami Starosty Konińskiego, medalami oraz pamiątkowymi dyplomami – sekretarz powiatu Mirosław Kruszyński oraz dyrektor ZSEU w Żychlinie Anna Matczak-Gaj.  Po krótkiej przerwie naszych zawodników czeka kolejny sprawdzian, bowiem już 16 czerwca w Żerkowie powalczą o zwycięstwo Powiatu Konińskiego w finale wojewódzkim spartakiady.
Gmina Rychwał Mistrzem Powiatu Letniej Spartakiady Mieszkańców Wsi