Aktualności 2019

Dzień Patrona Zespołu Szkół Ekonomiczno-Usługowych w Żychlinie

Zespół Szkół Ekonomiczno-Usługowych im. Fryderyka Chopina w Żychlinie obchodził wczoraj (26 lutego) Święto Patrona.

Uroczystości rozpoczęła lekcja poetycko-muzyczna w wykonaniu Teatru Kreska. Piosenki poświęcone Patronowi, oparte na standardach muzyki popularnej, zaśpiewały Julia Krzosek, Wiktoria Kaczmarek oraz Elwira Zajdel, a „Preludium deszczowe” i „Nokturn f-moll” wykonała Szantal Strzelińska. Obecni na uroczystości poseł Ryszard Bartosik oraz senator Ryszard Sławiński – członek Zarządu Towarzystwa Chopinowskiego w Warszawie docenili patriotyzm i wrażliwość autorów.

Zaproszeni przedstawiciele władz samorządowych, dyrektorzy szkół średnich i podstawowych oraz instytucji wiodących w zakresie metodyki i pomocy psychologicznej, kierownik KRUS-u, restauratorzy, leśnicy, rodzice, a także emerytowani pracownicy szkoły okazali głęboki szacunek dla dyrekcji, pracowników i uczniów Zespołu Szkół Ekonomiczno-Usługowych w Żychlinie.

W czasie Dnia Patrona zaprezentowano sukcesy szkoły. Zespół w Żychlinie może pochwalić się między innymi udziałem uczniów w Olimpiadzie Geograficznej, Wiedzy o Żywności i Żywieniu czy Ogólnopolskim Konkursie Ekologicznym. Kolejne ważne osiągnięcie to laury w Wojewódzkim Konkursie Recytatorskim pn. „Pan Tadeusz” czy w konkursie „Polacy w świecie” organizowanym przez Urząd Marszałkowski w Poznaniu.

Dyrektor ZSEU, Anna Matczak-Gaj podkreśliła w swoim przemówieniu, że szkoła, którą kieruje, kształci ludzi otwartych na takie wartości, jak miłość, zgodność i odpowiedzialność. Świadczy o tym szeroko zakrojona działalność wolontariacka (wyróżnienie w kampanii „Drugie życie”).
Praca pedagogów obfituje w dokonania. Udział w projektach takich jak „Kadry przyszłości” czy „Czas zawodowców” daje szansę uczniom technikum na racjonalne i efektywne doszkalanie (kursy, szkolenia, staże, praktyki). Sukcesy sportowe, które buduje kadra trenerska również stanowią wizytówkę szkoły.

Kreatywność, otwartość, zamiłowanie do wykonywania zawodu nauczyciela leżą u źródła renomy ZSEU. Świadczą o niej wyróżnienia w konkursie Wielkopolska Szkoła Roku i Wielkopolski Nauczyciel Roku oraz uzyskanie tytułu „Szkoła na Medal” czy też nominacja do grupy Nauczycieli Roku. Technikum w Zespole Szkół Ekonomiczno-Usługowych im. Fryderyka Chopina w Żychlinie jest wśród 500 najlepszych techników w Polsce sklasyfikowanych w Rankingu Liceów i Techników PERSPEKTYWY 2019 i przysługuje mu tytuł „Brązowej Szkoły 2019”. Szkoła znajduje się na 25. miejscu w Wielkopolsce.

Dobry rok w życiu ZSEU to nie przypadek. Genius loci, duch przestrzeni, w której pracuje zespół ludzi oddanych edukacji młodzieży czuwa i pomaga mierzyć się z trudnymi wyzwaniami. Zawsze przyjemniej jest czynić to w rytm dźwięków muzyki Chopina.