Aktualności 2019

Bezpieczne żniwa – apel do rolników

Okręgowy Inspektor Pracy w Poznaniu Stanisława Ziółkowska apeluje do rolników o przestrzeganie zasad bezpieczeństwa podczas tegorocznych żniw.

W rolnictwie żniwa to czas wzmożonej pracy, której towarzyszy szereg zagrożeń związanych z obsługą maszyn czy transportem plonów. Ceną pośpiechu, zmęczenia oraz bagatelizowania zasad bezpieczeństwa może być kalectwo, a nawet śmierć. Wśród ofiar tych wypadków są również dzieci.

Dlatego też, tak ważne jest przestrzeganie w czasie żniw podstawowych zasad bezpieczeństwa, w tym zaleceń związanych z zapewnieniem opieki dzieciom przebywającym w gospodarstwach.

Zachęcamy do zapoznania się z apelem Okręgowego Inspektora Pracy w Poznaniu.