Aktualności 2019

ABILIMPIADA KONIN 2019

Fundacja Mielnica w Koninie serdecznie zaprasza na XXIII Olimpiadę Umiejętności Osób Niepełnosprawnych im. Doktora Piotra Janaszka – ABILIMPIADA, która odbędzie się 28-30 czerwca w Szkole Podstawowej nr 15 im. Polskich Olimpijczyków w Koninie.

Celem Abilimpiady Konin 2019 jest rozwijanie zainteresowań i umiejętności osób niepełnosprawnych, współzawodnictwo, pokazanie społeczeństwu zdolności osób niepełnosprawnych oraz integracja społeczna. Projekt Fundacji Mielnica jest współfinansowany ze środków Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych.

Zaproszenie do Komitetu Honorowego wydarzenia przyjęli m.in.: Minister Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej, Wojewoda Wielkopolski, Marszałek Województwa Wielkopolskiego, Prezydent Miasta Konina oraz Starosta Koniński, natomiast patronat medialny objęła Telewizja Polska S.A. Oddział w Poznaniu.

W imprezie weźmie udział 270 osób/ uczestników projektu, w tym 184 osoby niepełnosprawne (49 drużyn) z terenu Polski. Są to reprezentanci warsztatów terapii zajęciowej, środowiskowych domów samopomocy, domów pomocy społecznej, fundacji i stowarzyszeń.

Uczestnicy Abilimpiady będą mogli wziąć udział w 15 konkurencjach indywidualnych (m.in. malowanie na szkle, ozdabianie techniką decoupage, mozaika papierowa, ceramika, haft, cukiernictwo czy bukieciarstwo) oraz konkurencjach drużynowych: maskotka Abilimpiady, strój eko – pokaz mody, „moje miasto”. Ponadto wszystkie zespoły uczestniczące w wydarzeniu zostaną ocenione w ramach konkursu na najlepszą prezentację drużyny.

Abilimpiadę zamknie wystawa prac, które powstaną podczas imprezy oraz uroczyste rozdanie nagród i dyplomów wszystkim uczestnikom zmagań, bez względu na zajęte miejsca.