Skocz do zawartości

Sierpień

Aktualności

Licheń. Dzień Niepodległości Ukrainy

Sanktuarium Matki Bożej Licheńskiej zaprasza do wspólnego świętowania Dnia Niepodległości Ukrainy. Wydarzenie odbędzie się w najbliższą sobotę, 24 sierpnia.

Modlitewne spotkanie w licheńskim sanktuarium zainauguruje wspólne odmówienie różańca pokoju o godz. 11.00 w nawie głównej licheńskiej bazyliki. Podczas południowej sumy, której będzie przewodniczył ks. Janusz Kumala MIC, kustosz sanktuarium, wierni będą modlić się o pokój na Ukrainie oraz polsko-ukraińskie pojednanie.

Tuż po Mszy św. odbędzie się koncert organowy w wykonaniu Dymitra Morozowa z Charkowa. 
W uroczystościach w Licheniu udział weźmie Iryna Sukhovych, przedstawiciel ambasadora Ukrainy w Polsce Andrija Deszczycy. Przewidywana jest także obecność delegacji z Ukrainy.

Dzień Niepodległości Ukrainy to ukraińskie święto państwowe obchodzone 24 sierpnia w rocznicę uchwalenia Deklaracji Niepodległości Ukrainy przez Radę Najwyższą Ukraińskiej SSR – 24 sierpnia 1991 r. Dzień ten jest uważany za datę powstania Ukrainy w obecnej formie. 

 
Ĺšródło: Robert Adamczyk, Biuro Prasowe Sanktuarium Maryjnego w Licheniu Starym
Zobacz także:
Tłumacz MigamPowiatowe Centrum Zrządzania Kryzysowego w Koninierozlicz PITLogo Miejskiej Biblioteki Publicznej im. Zofii Urbanowskiej w KoninieLogo Stowarzyszenia Aglomeracji Konińskiej
© 2023 Starostwo Powiatowe w Koninie – Wszelkie prawa zastrzeżone
Realizacja: WR Consulting