Sukces recytatorski uczennicy z ZSEU

Dziesiąta edycja Wielkopolskiego Konkursu Recytatorskiego pod tytułem „Co piszczy w trawie, czyli wiersze o przyrodzie” odbyła się 27 lutego w IX LO im. Karola Libelta w Poznaniu. Reprezentantka Zespołu Szkół Ekonomiczno-Usługowych w Żychlinie, Szantal Strzelińska (uczennica kl. II LO), wywalczyła w nim III miejsce.

Licealistka pokonała ponad sześćdziesięciu uczestników – uczniów szkół ponadgimnazjalnych z terenu Wielkopolski. Młodzież oceniali wysokiej klasy profesjonaliści: poloniści, aktorzy oraz profesorowie wydziałów artystycznych UAM.

Szantal Strzelińska zachwyciła jurorów recytacją fragmentów Ks. III „Pana Tadeusza” („Umizgi”), a dokładniej opisami włoskiej i polskiej natury. Uczennica szlifuje swoje umiejętności w Szkolnym Teatrze Kreska, który od ponad 30. lat działa w Zespole Szkół w Żychlinie.
Sukces recytatorski uczennicy z ZSEU