Skocz do zawartości

Marzec

Aktualności

Powiat koniński najlepszy w Wielkopolsce!

Powiat koniński zwyciężył w XXI Wielkopolskiej Zimowej Spartakiadzie Mieszkańców Wsi Województwa Wielkopolskiego. Nasza reprezentacja nie dała szans rywalom i 3 marca w Golinie wywalczyła I miejsce oraz Puchar Przewodniczącego Rady Wielkopolskiego Zrzeszenia LZS.
 
W tym roku finał wojewódzki spartakiady odbył się w powiecie konińskim. Obiekt sportowy w Golinie okazał się być szczęśliwy dla naszej reprezentacji. Zawodnicy pokazali na swoim terenie sportową ambicję i siłę, odnosząc zdecydowane zwycięstwo nad rywalami. Tytuł Mistrza Spartakiady zapewniło im zdobycie 209 punktów i wywalczenie aż 25-punktowej przewagi nad drugim zespołem zawodów.
 
W XXI zimowej edycji imprezy wzięło udział 16 drużyn z Wielkopolski. Kilkugodzinne emocje sportowe zagwarantowała zacięta rywalizacja w konkurencjach drużynowych i indywidualnych, m.in.: w halowej piłce nożnej, siatkówce, rzucie lotką do tarczy, wieloboju rekreacyjnym, podnoszeniu ciężarka (w dwóch kategoriach wagowych zawodników), przeciąganiu liny czy konkursie wiedzy o LZS.
 
Po podliczeniu punktacji z wszystkich dyscyplin okazało się, że tytuł najlepszej drużyny trafi do powiatu konińskiego (209 pkt.) reprezentowanego przez zawodników z gmin Golina, Rychwał, Kazimierz Biskupi, Stare Miasto, Wilczyn i Rzgów. Drugie miejsce na podium wywalczył powiat wągrowiecki (184 pkt.), a trzecie - ostrowski ( 178,5 pkt.).
 
Zwycięski Puchar dla naszych zawodników odebrał starosta koniński Stanisław Bielik.
XXI Wielkopolska Zimowa Spartakiada Mieszkańców Wsi Województwa Wielkopolskiego
XXI Wielkopolska Zimowa Spartakiada Mieszkańców Wsi Województwa Wielkopolskiego
Zobacz także:
Tłumacz MigamPowiatowe Centrum Zrządzania Kryzysowego w Koninierozlicz PITLogo Miejskiej Biblioteki Publicznej im. Zofii Urbanowskiej w KoninieLogo Stowarzyszenia Aglomeracji Konińskiej
© 2023 Starostwo Powiatowe w Koninie – Wszelkie prawa zastrzeżone
Realizacja: WR Consulting