Skocz do zawartości

Marzec

Aktualności

Małgorzata i Tomasz Kwiecińscy w finale konkursu "Wielkopolski Rolnik Roku"

Marszałek Województwa Wielkopolskiego nagrodził najlepszych rolników z Regionu. Dziewięciu najbardziej przedsiębiorczych gospodarzy otrzymało statuetki siewcy, nagrody finansowe i pamiątkowe dyplomy. Powiat koniński zaznaczył swoją obecność w konkursie nominacją do tytułu „Wielkopolski Rolnik Roku”, którą otrzymali Małgorzata i Tomasz Kwiecińscy.

Blisko dwa tysiące gości wzięło udział w gali finałowej konkursu Wielkopolski Rolnik Roku 2018, która odbyła się 17 marca w Sali Ziemi na terenie Międzynarodowych Targów Poznańskich. Podczas uroczystości wyróżnionym rolnikom z powiatu konińskiego towarzyszyli: starosta Stanisław Bielik, Julia Stasińska - naczelnik wydziału ochrony środowiska, rolnictwa i leśnictwa w starostwie oraz główny specjalista w ww. wydziale - Bożena Frankowska, a także przedstawiciele instytucji działających na rzecz rolnictwa.

Konkurs Wielkopolski Rolnik Roku od 18 lat wspiera i promuje nowoczesne gospodarstwa w naszym regionie. Na 1100 rolników biorących udział w dotychczasowych edycjach, statuetką nagrodzono 175 gospodarzy wyróżniających się konkurencyjnością, innowacyjnością oraz stosowaniem nowoczesnych technologii.

Do tytułu „Wielkopolski Rolnik Roku 2018” pretendowało 35 gospodarzy z 19 powiatów województwa. Zgłoszone gospodarstwa były wizytowane przez dwuosobowe zespoły kapituły. W ocenie brano pod uwagę takie elementy, jak: poziom i nowoczesność stosowanych technologii, organizację gospodarstwa i jego wyposażenie, efekty ekonomiczne i działania mające na celu ochronę środowiska, a także estetykę całego obejścia.

Pierwszy etap oceny zakończono 10 września ubiegłego roku. Odwiedzono wtedy 29 gospodarstw, spośród których do tytułu Wielkopolskiego Rolnika Roku 2018 nominowano 19. Do grona 19 finalistów konkursu awansowali także Małgorzata i Tomasz Kwiecińscy z powiatu konińskiego. 

Państwo Małgorzata i Tomasz Kwiecińscy z Liśca prowadzą gospodarstwo rolne o powierzchni ponad 130 ha w miejscowości Lisiec Wielki na terenie gminy Stare Miasto, powiat koniński. Gospodarstwo przejęte po rodzicach pana Tomasza specjalizuje się w hodowli bydła mlecznego i opasów, osiąga również bardzo dobre wyniki w produkcji roślinnej. W 2010 roku Państwo Kwiecińscy zakończyli budowę nowoczesnej obory przeznaczonej dla 65 sztuk opasów, a w 2016 wiatę na 60 szt. bydła oraz wiatę do zboża. W gospodarstwie utrzymuje się stado 35 krów dojnych o średniej wydajności 6.700 litrów mleka rocznie: 100% pozyskiwanego mleka trafia do sprzedaży w kl. I ekstra.

Serdecznie gratulujemy.
Małgorzata i Tomasz Kwiecińscy w finale konkursu
Małgorzata i Tomasz Kwiecińscy w finale konkursu
Małgorzata i Tomasz Kwiecińscy w finale konkursu
Małgorzata i Tomasz Kwiecińscy w finale konkursu
Małgorzata i Tomasz Kwiecińscy w finale konkursu
Zobacz także:
Tłumacz MigamPowiatowe Centrum Zrządzania Kryzysowego w Koninierozlicz PITLogo Miejskiej Biblioteki Publicznej im. Zofii Urbanowskiej w KoninieLogo Stowarzyszenia Aglomeracji Konińskiej
© 2023 Starostwo Powiatowe w Koninie – Wszelkie prawa zastrzeżone
Realizacja: WR Consulting