Strażacki Oscar dla OSP Biskupice

Gala Finałowa podsumowująca III edycję Konkursu Floriany 2019 odbyła się 18 maja w Europejskim Centrum Matecznik Mazowsze w Otrębusach koło Warszawy. Wśród laureatów Konkursu znalazła się Ochotnicza Straż Pożarna w Biskupicach (gm. Grodziec).

Podczas uroczystości wręczono łącznie 20 prestiżowych statuetek Floriany 2019 za najlepsze, kreatywne projekty zgłoszone i nominowane w 11 kategoriach: I Infrastruktura, II Bezpieczeństwo, III Ochrona środowiska i ekologia, IV Estetyka przestrzeni publicznej, V Edukacja, VI Sport, rekreacja i turystyka, VII Kultura i tradycja, VIII Aktywizowanie seniorów, współpraca pokoleń i integracja społeczna, IX Innowacje oraz integracja cyfrowa, X Współpraca zagraniczna, XI Najbardziej społecznie zaangażowany pracodawca.

Spośród 256 zgłoszonych przedsięwzięć, Kapituła Konkursu przyznała 49 nominacji, a ostatecznie zwycięskie statuetki trafiły do 17 jednostek OSP oraz trzech pracodawców, którzy zostali uznani przez strażaków ochotników za najbardziej zaangażowanych, włączających się w działania na rzecz społeczności lokalnych. Prestiżową nagrodę w ramach I kategorii (Infrastruktura) odebrała Ochotnicza Straż Pożarna w Biskupicach za samodzielnie zrealizowany projekt pn. „Modernizacja obiektów OSP w Biskupicach i stworzenie Centrum Małej Ojczyzny oraz Lokalnego Centrum Organizacji Pozarządowych”.

W tegorocznej edycji najwięcej statuetek Florianów zdobyli strażacy ochotnicy z województwa małopolskiego (4 zwycięskie projekty, a także najbardziej zaangażowany społecznie pracodawca), po trzy statuetki trafiły do jednostek OSP z województwa łódzkiego i wielkopolskiego, a strażacy ochotnicy z Mazowsza zakończyli Konkurs z dwoma nagrodami. Dodatkowo, zostało przyznane wyróżnienie dla OSP Grupa Ratownictwa Specjalistycznego Strażacy Wspólnie Przeciw Białaczce (woj. dolnośląskie) za przeprowadzenie ogólnopolskiej akcji rejestracji dawców komórek macierzystych.

Bohaterami Gali Finałowej było również 12 zwycięzców XII kategorii specjalnej „Ratujemy i Uczymy Ratować”. Podczas uroczystości nagrody trafiły także, jako dodatkowa atrakcja tegorocznego wydarzenia, do laureatów ogólnopolskiego plebiscytu „Strażak Roku 2019” organizowanego przez partnera medialnego Konkursu – Grupę Polska Press.

Zachęcamy do zapoznania się z pełną listą zwycięzców Florianów 2019 oraz XII kategorii „Ratujemy i Uczymy Ratować”.
Strażacki Oscar dla OSP Biskupice