Zmiana terminu spotkań z dr Adamem Bodnarem w Wielkopolsce

Z przykrością informujemy, iż z ważnych przyczyn nie mogą odbyć się zaplanowane w dniach 19-22 lutego br. spotkania konsultacyjne z Rzecznikiem Praw Obywatelskich dr Adamem Bodnarem w woj. wielkopolskim (w Koninie - 19.02). Nowe terminy spotkań zostały ustalone na 12-15 marca 2019 r. Zachęcamy do zapoznania się z nowym harmonogramem spotkań i wzięcia w nich udziału.

Otwarta debata konstytucyjna odbędzie się w dniu 12 marca (wtorek) w godz. 18.30-20.30 w Sali Sesyjnej Ratusza w Koninie (ul. Wiosna Ludów 6). Temat przewodni debaty to prawa osób z niepełnosprawnościami do samodzielnego życia w społeczności lokalnej w oparciu o art. 69 Konstytucji RP.

Na otwarte spotkania zapraszamy do:
- Turku w dniu 12 marca (wtorek) godz. 11.30-13.30
Muzeum Miasta Turku im. Józefa Mehoffera Pl. Wojska Polskiego 1
- Konina w dniu 12 marca (wtorek) godz. 16.00-18.00
Centrum Organizacji Pozarządowych, ul. 3 Maja 1-3
-Ostrowa Wielkopolskiego w dniu 13 marca (środa) godz. 11.30-13.30
Forum Synagoga, ul. Raszkowska 21
- Wrześni w dniu 13 marca (środa) godz. 18.00-20.00
Wrzesiński Ośrodek Kultury, ul. Kościuszki 21
- Śremu w dniu 14 marca (czwartek) godz. 11.00-13.00
Biblioteka Publiczna im. Heliodora Święcickiego w Śremie, Grunwaldzka 10
- Nowego Tomyśla w dniu 14 marca (czwartek) godz. 17.00-19.00
Wyższa Szkoła Pedagogiki i Administracji im. Mieszka I w Poznaniu - Wydział Zamiejscowy w Nowym Tomyślu,
os. Północ 37A (Aula)
- Poznania w dniu 15 marca (piątek) godz. 17.00-19.00
Biurowiec Za Bramką 1, Przestrzeń Pracy Wspólnej „+jeden” na I piętrze ul. Za Bramką 1

Na spotkaniu będzie można porozmawiać o sprawach ważnych dla mieszkańców i lokalnych organizacji pozarządowych, a także o prawach człowieka w praktyce. Jest to również okazja do omówienia takich tematów, jak: problemy osób z niepełnosprawnościami, osób starszych, walki ze smogiem, wykluczenia transportowego, ochrony środowiska, dostępu do informacji publicznej, a także każdegp innego ważnego dla uczestników spotkania.

Zgłaszane tematy i problemy będą spisane, a zgłaszający mogą liczyć na informację, co się stało z jego sprawą.
Spotkania są otwarte i bezpłatne. Wcześniejsze zgłoszenie nie jest konieczne, ale ułatwi organizatorom przygotowanie się do spotkania, stąd też zachęcamy Państwa do wcześniejszego przedstawienia problemów za pośrednictwem formularza.

Formularz zgłoszenia jest dostępny na stronie www.rpo.gov.pl.