Krajowy Ośrodek Wsparcia Rolnictwa organizuje bezpłatne szkolenia

Krajowy Ośrodek Wsparcia Rolnictwa (KOWR) zaprasza wszystkich rolników, mieszkańców wsi oraz przedsiębiorców z branży rolno-spożywczej na bezpłatne szkolenia poświęcone zagadnieniom związanym z wykorzystywaniem odnawialnych źródeł energii, pn. „OZE – Szansa na innowacyjne rolnictwo”.

Szkolenia zostały objęte Patronatem Honorowym Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi. Konferencja dla mieszkańców województwa wielkopolskiego odbędzie się 19 marca w Wielkopolskim Ośrodku Doradztwa Rolniczego w Sielinku na ul. Parkowej 2.

Na szkoleniu zostaną poruszone kwestie dotyczące, m.in. uwarunkowań i kosztów pozyskania energii z OZE, praktycznych doświadczeń z eksploatacji instalacji OZE (biogazownie rolnicze, małe elektrownie wodne, instalacje fotowoltaiczne, kotły na biomasę), a także inwestycyjnego oraz finansowego wsparcia operacyjnego z zakresu OZE.

Wśród prelegentów znajdą się użytkownicy poszczególnych rodzajów instalacji OZE oraz przedstawiciele Ministerstwa Rolnictwa i Rozwoju Wsi, Urzędu Regulacji Energetyki, Banku Ochrony Środowiska S.A., a także reprezentanci Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej.

Nabór uczestników szkolenia prowadzony jest w Oddziałach Terenowych KOWR – decyduje kolejność zgłoszeń. Szczegółowych informacji udzielają: Magdalena Seidler tel. 668 134 533 oraz Adrian Ratajczyk tel. 608 527 426. Harmonogram szkoleń dostępny jest na stronie www.kowr.gov.pl.
Krajowy Ośrodek Wsparcia Rolnictwa organizuje bezpłatne szkolenia