Skocz do zawartości

Listopad

Aktualności

Z XII sesji Rady Powiatu Konińskiego

Radni powiatu konińskiego obradowali po raz dwunasty w tej kadencji. Podjęli cztery uchwały i zatwierdzili plan kontroli Komisji Rewizyjnej na 2020 rok.

Na początku posiedzenia, rada wysłuchała wystąpienia Starosty Konińskiego. Stanisław Bielik przedstawił sprawozdanie z działalności zarządu powiatu oraz podsumował najważniejsze wydarzenia powiatowe, które odbyły się w okresie międzysesyjnym. Poinformował m.in. o podwójnym sukcesie Powiatowego Urzędu Pracy, któremu władze samorządu województwa wielkopolskiego przyznały wyróżnienie za szczególną aktywność i podejmowane działania w ramach sieci EURES w Wielkopolsce oraz III miejsce i nagrodę w wysokości 20 tys. za osiągnięcia w aktywizacji zawodowej bezrobotnych.

Starosta omówił też przebieg tegorocznej edycji ogólnopolskiego festiwalu pianistycznego „Chopinowskie Interpretacje Młodych” oraz zachęcał do obejrzenia wystawy prac plastycznych podopiecznych DPS w Ślesinie.

Następnie, zgodnie z przyjętym wcześniej porządkiem obrad, rada podjęła cztery uchwały. Pierwszą z nich, przychylając się do wniosku wójta gminy Wilczyn, wyraziła zgodę na przekazanie gminie w formie darowizny ponad dziewięcioarowej nieruchomości powiatu (o wartości 10 225 zł) położonej w miejscowości Gogolina. Dzięki tej decyzji, na niezagospodarowanym dotąd terenie samorząd Wilczyna będzie mógł stworzyć miejsce do wypoczynku z placem zbaw.

Radni byli też jednomyślni w pozostałych sprawach. Zgodnie zadecydowali o powierzeniu Miastu Konin prowadzenia zadań powiatowej biblioteki publicznej i przekazali na realizację zadania 100 tysięcy złotych. Zatwierdzili też plan kontroli Komisji Rewizyjnej na 2020 rok, a po przyjęciu zgłoszonych przez zarząd autopoprawek, dokonali zmian w Wieloletniej Prognozie Finansowej na lata 2019-2027 oraz w budżecie na rok bieżący.
XII sesja Rady Powiatu Konińskiego
XII sesja Rady Powiatu Konińskiego
XII sesja Rady Powiatu Konińskiego
XII sesja Rady Powiatu Konińskiego
XII sesja Rady Powiatu Konińskiego
XII sesja Rady Powiatu Konińskiego
Zobacz także:
Tłumacz MigamPowiatowe Centrum Zrządzania Kryzysowego w Koninierozlicz PITLogo Miejskiej Biblioteki Publicznej im. Zofii Urbanowskiej w KoninieLogo Stowarzyszenia Aglomeracji Konińskiej
© 2023 Starostwo Powiatowe w Koninie – Wszelkie prawa zastrzeżone
Realizacja: WR Consulting