XXV Zimowe Regaty Barbórkowe

Uczestnicy i sympatycy zmagań żeglarskich spotkali się 16 listopada na Jeziorze Pątnowskim w Koninie. Na Regaty Barbórkowe wodniaków z całego kraju zaprosili Klub Żeglarski przy KWB Konin, KŻ „Energetyk” oraz KnOZŻ.

Aż czterdzieści załóg stawiło się na starcie zmagań na przystani w Pątnowie, by zakończyć sezon przed zimą. Po części oficjalnej – podniesieniu bandery, rozpoczęła się sportowa rywalizacja. Regaty zaliczane do Grand Prix Jezior Konińskich odbyły się w siedmiu klasach. Najlepsze załogi każdej z klas to:
  1. Omega Standard:
  1. Beniamin Piksa, Dawid Piksa, Artur Apostoł,
  2. Jan Springer, Bartosz Kaszubowski, Krzysztof Spytek (JKM RODA Gdynia),
  3.  Jan Witkowski, Jacek Szeligiewicz, Katarzyna Szeligiewicz (MKS Szkuner Myślibórz).
  1. Omega Sport:
  1. Krzysztof Turza, Marcin Nowak, Hubert Radzimowski (PTTK Horyzont Gniezno),
  2. Tomasz Mordas, Bartłomiej Zajt, Łukasz Ostrowski (KŻ Miedwie),
  3. Mateusz Szczepaniak, Michał Mach, Albert Musierowicz (KŻ Energetyk).
  1. Klasa Turystyczna T1:
  1. Andrzej Kęder, Marcin Wacławiak (KŻ Spójnia Wawa),
  2. Andrzej Rygielski, Przemysław Weteski, Marian Przybyliński (KŻ Toruń),
  3. Jacek Wiśniewski, Bartosz Klama (KŻ KWB Konin).
  1. Klasa Turystyczna T2:
  1. Marcin Macioszek, Leszek Macioszek, Krzysztof Frydrychowski (SKŻ Przybrodzin),
  2. Jacek Jadkowski, Paulina Kryl, Łukasz Kryl, Andrzej Kuberski (Bractwo Żeglarskie Czaplinek),
  3. Stanisław Wapniarski, Dariusz Lenartowski, Grzegorz Ścibor (KŻ Bryza).
  1. Klasa Turystyczna T3:
  1. Michał Marciniak, Bartłomiej Rominecki, Patrycja Marciniak, Oskar Rożek (Szanty Gniezno),
  2. Piotr Budner, Jerzy Szkudlarek (KŻ Energetyk),
  3. Bogdan Andrzejewski, Henryk Maliński (Trawers Ostrów Wlkp.).
  1. Klasa Open:
  1. Dawid Matysiak, Paweł Czechowski, Rafał Wrzesiński (KŻ Spinaker),
  2. Roman Czajkowski, Olgierd Stidler, Michał Tomczak, Michał Mijakowski (RJKP Poznań),
  3. Mirosław Mordas, Ryszard Chybiński, Anna Mordas (KŻ Miedwie).
  1. Klasa Optymist:
  1. Julia Lewandowska (UKS Delfin Ślesin),
  2. Adam Zawadzki (KŻ Spinaker),
  3. Anna Przybylska (UKS Delfin Ślesin).

Wodne zmagania poprzedził, organizowany dzień wcześniej (15 listopada), koncert Złota Szekla. Na scenie Młodzieżowego Domu Kultury w Koninie żeglarski repertuar zaprezentowali uczniowie, którzy zwyciężyli w „Szkolnej Szekli”, a gwiazdą wieczoru był Grzegorz Tyszkiewicz – solista, autor tekstów, juror, konferansjer, reżyser koncertów, a także marynarz.

Fot. Anna Małkowicz
XXV Zimowe Regaty Barbórkowe