Przedstawicielka Medyka Konin w strukturach europejskiej organizacji piłkarskiej

Agnieszka Skucińska, mieszkanka powiatu konińskiego, sekretarz generalna Konińskiego Klubu Piłkarstwa Kobiecego Medyk, została członkiem Women's Football Committee w ECA, czyli Komitetu Do Spraw Piłki Nożnej Kobiet Europejskiego Stowarzyszenia Klubów.

Zadaniem ECA jest ochrona i promocja europejskiej klubowej piłki nożnej. Do celów organizacji należy także stworzenie nowego modelu zarządzania, który podkreśliłby kluczową rolę klubów w piłce nożnej.

W komitecie zasiadają reprezentacje 42 klubów, m.in.: Olympique Lyon, VfL Wolfsburg, Manchester City, FC Barcelona, Juventus czy Ajax Amsterdam. "Biuro" komitetu liczy natomiast dziesięć osób.

Grupa, w której będzie pracować Agnieszka Skucińska zajmuje się m.in. kobiecymi rozgrywkami, dochodami piłkarek oraz rozwojem kobiecej piłki nożnej.