Andrzej Kowalczyk laureatem I miejsca w Konkursie "Sztuka Osób Niepełnosprawnych"

„Podróż za jeden uśmiech” to tytuł najlepszego zdjęcia XVII finału Ogólnopolskiego Konkursu Plastycznego PFRON „Sztuka Osób Niepełnosprawnych”. Jego autor, Andrzej Kowalczyk z Domu Pomocy Społecznej w Ślesinie odebrał nagrodę za I miejsce w kategorii „fotografia” podczas uroczystej Gali na Zamku Królewskim w Warszawie.

Tegoroczna, siedemnasta edycja Konkursu odbywała się pod hasłem „Podróże moich marzeń”. Do wojewódzkich Oddziałów PFRON wpłynęły 1883 prace.  Wśród nich były także prace autorstwa mieszkańców DPS w Ślesinie. Już na szczeblu wielkopolskim konkursu z uznaniem jury spotkało się zdjęcie wykonane przez Andrzeja Kowalczyka, które nagrodzone II miejscem, zakwalifikowało się do jego finału ogólnopolskiego.

Jury w Warszawie oceniło pracę „Podróż za jeden uśmiech” jeszcze wyżej, przyznając jej I miejsce w kategorii „fotografia”. Podczas Gali Finałowej Konkursu na Zamku Królewskim, autor najlepszego zdjęcia – Andrzej Kowalczyk – odebrał z rąk Pierwszej Damy, Agaty Kornhauser-Duda, Prezes PFRON Marleny Maląg oraz Sekretarz Stanu w Ministerstwie Zdrowia Józefy Szczurek-Żelazko pamiątkowy dyplom oraz nagrodę – bon zakupowy o wartości 500 zł.  Zgodnie z regulaminem konkursu nagrodę pieniężną otrzymała również placówka zgłaszająca do konkursu zwycięską pracę. Czek na 6 tysięcy złotych dla DPS w Ślesinie odebrała dyrektor placówki Joanna Wołyńska.

-„ Jesteśmy bardzo szczęśliwi i dumni” – mówi Joanna Wołyńska – „to kolejne duże osiągnięcie mieszkańca naszego domu. Zdradzę, że zwycięskie zdjęcie powstało podczas wyjazdu naszych podopiecznych do Muzeum Orła Białego w Skarżysku - Kamiennej. Pan Andrzej nie spodziewał się, że przyniesie mu ono taki sukces. Ogromnym przeżyciem dla nas był już sam udział w Gali Finałowej Konkursu. Emocje potęguje wygrana. Pan Andrzej wykorzysta swoją nagrodę na zakupy w ramach treningu ekonomicznego, a środki przekazane placówce przeznaczymy na zorganizowanie wycieczki dla mieszkańców” – dodaje dyrektor DPS w Ślesinie.

Fot.: DPS w Ślesinie, Grzegorz Jakubowski / KPRP
Andrzej Kowalczyk laureatem I miejsca w Konkursie