Zostań Żołnierzem Rzeczypospolitej

W te wakacje Ministerstwo Obrony Narodowej otwiera bramy koszar dla sympatyków wojska. W ramach kolejnego etapu kampanii „Zostań Żołnierzem Rzeczypospolitej” od 13 lipca do 24 sierpnia 2019 r. w każdą sobotę, w wybranych jednostkach wojskowych, MON zapewnia niepowtarzalną możliwość wstąpienia do Wojska Polskiego na jeden dzień.

Jedną z takich jednostek biorących udział w projekcie jest Centrum Szkolenia Wojsk Lądowych w Poznaniu, w której zajęcia odbędą się 27 lipca br. Szkolenie skierowane jest do osób, które mają ukończone 18 lat i dobry stan zdrowia, myślą o służbie w szeregach Wojska Polskiego, chcą sprawdzić swoją kondycję albo zobaczyć, jak ćwiczą żołnierze w jednostkach wojskowych.

Poznawanie żołnierskiego rzemiosła rozpoczyna się punktualnie o 10.00 i kończy około godz. 19.00. W tym czasie, w zależności od wybranej jednostki, będzie można wziąć udział w zajęciach w terenie, poznać sprzęt wojskowy, rywalizować w biegach zespołowych, ćwiczyć rzut granatem, uczyć się celowania i strzelania z wykorzystaniem urządzeń szkolno–treningowych, a także dowiedzieć się, jak udzielać pierwszej pomocy przedmedycznej.

Szczegółowe warunki udziału w szkoleniach zamieszczone są na stronie internetowej wojsko-polskie.pl oraz na stronach internetowych jednostek wojskowych biorących udział w projekcie (m.in. Centrum Szkolenia Wojsk Lądowych w Poznaniu).

Ĺšródło: Wojskowa Komenda Uzupełnień w Koninie, www.wkukonin.wp.mil.pl