Skocz do zawartości

Kwiecień

Aktualności

Sukces uczniów ZSEU na Olimpiadzie

Uczniowie Zespołu Szkół Ekonomiczno-Usługowych im. Fryderyka Chopina w Żychlinie brali udział w eliminacjach okręgowych Olimpiady Wiedzy i Umiejętności Rolniczych, które odbyły się we Wrześni. 

Jest to prestiżowa Olimpiada, objęta patronatem MEN, organizowana przez Uniwersytety Przyrodnicze (w Siedlcach, Poznaniu, Wrocławiu, Krakowie, Lublinie czy Olsztynie).  Podczas konkursu uczniowie musieli sobie poradzić z testem składającym się z 60 pytań, a także zadaniami praktycznymi.

Erika Świętanowska i Agata Wieczorkiewicz z ZSEU w Żychlinie, startujące w bloku technologia żywności, zakończyły udział w eliminacjach okręgowych kolejno na pierwszym oraz trzecim miejscu. Uczennice zakwalifikowały się do etapu centralnego, który zostanie przeprowadzony w dniach 7-8 czerwca w Zespole Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego w Hińczowej. 

Warto dodać, że dla Agaty Wieczorkiewicz, uczennicy 3 klasy technikum żywienia i usług gastronomicznych, będzie to już drugi finał ogólnopolskiej Olimpiady.
Zobacz także:
Tłumacz MigamPowiatowe Centrum Zrządzania Kryzysowego w Koninierozlicz PITLogo Miejskiej Biblioteki Publicznej im. Zofii Urbanowskiej w KoninieLogo Stowarzyszenia Aglomeracji Konińskiej
© 2023 Starostwo Powiatowe w Koninie – Wszelkie prawa zastrzeżone
Realizacja: WR Consulting