Niezwykły prezent dla SOSW w Rychwale

Grupa Energa i działająca przy niej Fundacja przekazały podopiecznym Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego im. Piotra Janaszka w Rychwale hojny podarunek – czek w wysokości ponad 64 tysięcy złotych.

Pracownicy Grupy oraz ich przyjaciele „wybiegali” wsparcie, uczestnicząc w akcji „Aktywni Charytatywni 2019”. Pokonując astronomiczną odległość – ponad osiemset tysięcy kilometrów – nie tylko zadbali o własne zdrowie i promowali aktywny styl życia, ale też zdobyli pieniądze dla niepełnosprawnych wychowanków Ośrodka. Lokalnym inicjatorem akcji była Anna Juszczak, radna powiatu konińskiego.

„Staramy się bardzo, aby każdy dzień wypełniony był życzliwością i troską o tych, których spotykamy na swojej drodze. Wykorzystując nasze bogate doświadczenie w zakresie filantropii i działań charytatywnych, a także bezustannie uzupełniając wiedzę, pragniemy codziennie jak najlepiej służyć potrzebującym, wypełniając swoją, nie tylko statutową, misję” – mówił Olaf Dramowicz, Prezes Fundacji Energa, podczas spotkania w Rychwale.

Renata Szczepaniak – dyrektor SOSW, nie kryła wzruszenia, odbierając symboliczny czek: „Dziękuję za Wasze wielkie serce. Jest to niebywale szlachetny gest pracowników Grupy Energa i Fundacji, która jak widać działania dobroczynne oraz charytatywne realizuje właśnie w ten niezwykły sposób”. Otrzymane pieniądze zostaną jak najlepiej wykorzystane dla dobra dzieci i młodzieży przebywających w Ośrodku.
Niezwykły prezent dla SOSW w Rychwale