Skocz do zawartości

Czerwiec

Aktualności

Kleczew powiatową stolicą tańca

Prawie sześciuset młodych tancerzy prezentowało swoje umiejętności na XI Międzypowiatowym Przeglądzie Szkolnych Zespołów Tanecznych, który odbył się 3 czerwca w Centrum Kultury w Kleczewie.

Po raz kolejny na kleczewskim rynku pojawili się młodzi artyści, by oficjalnie rozpocząć taneczne zmagania. Tworząc wielobarwny korowód, przemaszerowali ulicami miasta do Centrum Kultury, gdzie przez kilka następnych godzin prezentowali swoje umiejętności. Na scenie zaprezentowały się 42 zespoły z trzech województw – wielkopolskiego, mazowieckiego i łódzkiego.

Prezentacje oceniało profesjonalne jury w składzie: Piotr Skawski, sędzia, aktywny choreograf, pracownik Zespołu Pieśni i Tańca Uniwersytetu Warszawskiego „Warszawianka”, Marta Merdzińska, instruktorka tańca w Konińskim Domu Kultury oraz Agnieszka Łapaj, instruktorka tańca w Młodzieżowym Domu Kultury w Koninie.

W czasie obrad jury na młodych artystów czekała miła niespodzianka. Zaproszenie na spotkanie z uczestnikami Przeglądu przyjął Jeremi Sikorski – piosenkarz i tancerz, uczeń szkoły muzycznej w klasie skrzypiec, altówki i fortepianu, który w 2015 roku wystąpił w koncercie DEBIUTY w Opolu. Wizyta Jeremiego sprawiła wiele radości dzieciom oraz młodzieży, które aktywnie włączyły się w rozmowę, wspólne śpiewanie, a na koniec z niecierpliwością czekały na autograf.

Organizatorami wydarzenia było Starostwo Powiatowe w Koninie oraz Urząd Gminy i Miasta Kleczew. Patronat objął Wielkopolski Kurator Oświaty.

Nagrody dla laureatów Międzypowiatowego Przeglądu ufundowali: starosta koniński Stanisław Bielik oraz burmistrz Kleczewa Mariusz Musiałowski. Wydarzenie wsparli również sponsorzy: Kopalnia Soli Kłodawa, Zakład Remontowo-Budowlany "DANBUD", Krówki Golińskie P.P.H. "FORTIS", firma "MAK" z Konina, Piekarnia DALEN, Wielopolski Ośrodek Doradztwa Rolniczego w Poznaniu, firma ELECTRIC Roman Byczyk z Konina, a także politycy i samorządowcy: poseł do PE Krystyna Łybacka, poseł Tomasz Piotr Nowak, poseł Leszek Galemba oraz radni powiatowi: Bogdan Kołodziejczak, Maciej Kwiryng i Jerzy Rzepecki.

Laureaci Międzypowiatowego Przeglądu Szkolnych Zespołów Tanecznych KLECZEW 2019

Kategoria: Taniec ludowy
I miejsce – Zespół Tańca Ludowego „Kościelec” za suitę tańców – górali żywieckich

Kategoria: Różne formy tańca
I miejsce – „Dance Avenue I” z Brzeźna za układ pt. „Dwa serduszka”
II miejsce – „SPEED” ze Ślesina za show – układ taneczny na rusztowaniu budowlanym
III miejsce – Grupa Tańca Nowoczesnego „Małe KIE” z Łęczycy za modern jazz „Wiatr”

Kategoria: Mażoretki
I miejsce – „Lazuria” z Kramska za układ pt. „Women”
II miejsce – „New Wave” z Sompolna za taniec nowoczesny „R.E.S.P.E.C.T.”
 
Wyróżnienia:
  1. „Dance Avenue II” z Brzeźna
  2. Zespół taneczno-marszowy „Diamenciki” z Sompolna
  3. Mażoretki „Charme” z Rychwała
  4. Zespół „KEEP JUNIOR” z Wągrowca
  5. Zespół „KEEP” z Wągrowca
  6. Zespół „Twister Mini” z Pniew
Dodatkowo, jury przyznało w tym roku wyróżnienie Annie Kucharskiej – instruktorce ZTL „Kościelec”, doceniając jej zaangażowanie w przygotowanie młodych tancerzy.
Kleczew powiatową stolicą tańca
Kleczew powiatową stolicą tańca
Kleczew powiatową stolicą tańca
Kleczew powiatową stolicą tańca
Kleczew powiatową stolicą tańca
Kleczew powiatową stolicą tańca
Kleczew powiatową stolicą tańca
Zobacz także:
Tłumacz MigamPowiatowe Centrum Zrządzania Kryzysowego w Koninierozlicz PITLogo Miejskiej Biblioteki Publicznej im. Zofii Urbanowskiej w KoninieLogo Stowarzyszenia Aglomeracji Konińskiej
© 2023 Starostwo Powiatowe w Koninie – Wszelkie prawa zastrzeżone
Realizacja: WR Consulting