Aktualności 2018

Zgromadzenie Jubileuszowe Związku Powiatów Polskich

Jubileuszowe Zgromadzenie Związku Powiatów Polskich odbyło się we wtorek (11 września) na Zamku Królewskim w Warszawie. Uroczysty charakter spotkania związany był z uczczeniem przypadających w tym roku: 20-leciem funkcjonowania samorządu powiatowego oraz 100. rocznicą odzyskania przez Polskę Niepodległości.

Podczas uroczystości zaprezentowano „Raport XX-lecia powiatów w Polsce”, odbyła się także sesja plenarna pt. „Refleksje 2018+ z dwóch perspektyw", a także Gala Jubileuszowa, podczas której wręczone zostały Honorowe Statuetki Związku Powiatów Polskich wraz z nadanymi tytułami „Starosta 20-lecia” oraz „Prezydent 20-lecia”.

W zgromadzeniu wzięli udział delegaci reprezentujący powiaty i miasta na prawach powiatu z całej Polski oraz goście związani z samorządem powiatowym. Zaproszenie na uroczystości przyjął również starosta koniński Stanisław Bielik, który „za szczególny wkład w rozwój lokalny, a także działalność na płaszczyźnie ogólnopolskiej” uhonorowany został przez Zarząd Związku Powiatów Polskich statuetką oraz tytułem „Samorządowiec 20-lecia”.

Zgromadzenie Jubileuszowe ZPP odbyło się na zamku Królewskim w Warszawie, w którym to 20 lat temu miało miejsce uroczyste wręczenie aktów erekcyjnych przedstawicielom wszystkich powiatów.