Aktualności 2018

Zawiązali koalicję w Radzie Powiatu Konińskiego

Polskie Stronnictwo Ludowe, Nasz Powiat, Towarzystwo Samorządowe i Koalicja Obywatelska Platforma. Nowoczesna zawiązały koalicję w Radzie Powiatu Konińskiego na kadencję 2018-2023.

W imieniu klubów umowę koalicyjną podpisali dziś w starostwie: Wiesław Bednarek (PSL), Andrzej Perkowski (NP), Tadeusz Słodkiewicz (TS) oraz Elżbieta Raźna (KO).

Porozumienie ma na celu zbudowanie stabilnej większości w organie stanowiącym powiatu na najbliższe pięć lat. Jak zapewniał Wiesław Bednarek, dokument zawiera jedynie założenia współpracy koalicyjnej i w trakcie kadencji będzie modyfikowany w związku z wprowadzaniem do realizacji różnych zadań służących rozwojowi powiatu i jego mieszkańcom.

W wyniku wyborów samorządowych, które odbyły się 21 października, w Radzie Powiatu Konińskiego VI kadencji zasiadać będzie: 7 radnych z KW PSL, 7 radnych z KW PiS, 5 radnych z KWW Nasz Powiat, 4 radnych z KW Towarzystwo Samorządowe oraz 2 radnych z KKW Koalicja Obywatelska Platforma. Nowoczesna.