Aktualności 2018

Zapraszamy na Rychwalskie Impresje Muzyczne

Kilkanaście orkiestr z różnych zakątków naszego kraju weźmie udział w jubileuszowej, piętnastej edycji Rychwalskich Impresji Muzycznych, które w sobotę i niedzielę (8-9 września) odbędą się w Rychwale.

Piknik orkiestr rozpocznie się w sobotę, 8 września o godz. 17:30. Odbędą się wtedy tradycyjne  parady w miejscowościach: Dąbroszyn, Święcia, Kuchary Kościelne, Modlibogowice, Wardężyn, a także Grabowa, Złotkowy, Grochowy i Siąszyce oraz Rychwał, Jaroszewice Rychwalskie, Biała Panieńska i Zosinki.

Natomiast w niedzielę  9 września o godz. 14:00 korowód uczestników przejdzie  z placu. Jedyńskiego na plac Wolności w Rychwale. Na godz. 15:00 zaplanowane jest rozpoczęcie XV Rychwalskich Impresji Muzycznych – Piknik Orkiestr i główne uroczystosci. W ramach XV Rychwalskich Impresji Muzycznych odbędzie się koncert połączonych orkiestr z okazji 100-lecia odzyskania niepodległości.

Imprezę zakończy Festiwal kolorów oraz pokaz mażoretek w miejskim parku. Wystąpią orkiestry: z Łososiny Dolnej, Liskowa, Aleksandrowa Kujawskiego, Woli, Przemetu Dobrej-Żeronice, Królikowa, Rzgowa, Kalisza, Janowca Wielkopolskiego i Rychwała.