Skocz do zawartości

Aktualności 2018

Aktualności

Uczniowie z Ilmenau z wizytą w kleczewskim zespole szkół

Dwunastu uczniów i dwoje opiekunów ze szkoły Am Lindenberg w Ilmenau gościło od 3 do 8 czerwca w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych w Kleczewie.

Goście z Niemiec mieszkali u polskich rodzin – uczniów kleczewskiego ogólniaka. Harmonogram wizyty był bardzo bogaty, nie tylko dawał radość ze wspólnego bycia, ale również  kształcił. Uczniowie zwiedzili Powiat Koniński i okolice, między innymi Ślesin, Kłodawę, Poznań, Toruń, fabrykę Volkswagena i zakład produkcji ceramiki budowlanej w Honoratce.
Na zakończenie wizyty goście odwiedzili Starostwo Powiatowe w Koninie, gdzie spotkali się ze starosta konińskim – Stanisławem Bielikiem. Całość zakończyła się sportowymi rozgrywkami i wspólnym ogniskiem w Parku Rekreacji i Aktywności Fizycznej w Kleczewie.

Wymiana polsko-niemiecka była wyjątkowym przeżyciem nie tylko dla uczniów, ale również dla nauczycieli. Była to niezwykła przygoda, w której wszyscy mieli okazję „oswoić się” z językiem niemieckim, poznać zarówno niesamowitych ludzi jak i ich kulturę oraz przeżyć wyjątkowe chwile.

Kolejnym etapem współpracy będzie wrześniowy wyjazd młodzieży z Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Kleczewie do Ilmenau.
Uczniowie z Ilmenau
Uczniowie z Ilmenau
Uczniowie z Ilmenau
Zobacz także:
Tłumacz MigamPowiatowe Centrum Zrządzania Kryzysowego w Koninierozlicz PITLogo Miejskiej Biblioteki Publicznej im. Zofii Urbanowskiej w KoninieLogo Stowarzyszenia Aglomeracji Konińskiej
© 2023 Starostwo Powiatowe w Koninie – Wszelkie prawa zastrzeżone
Realizacja: WR Consulting