Aktualności 2018

Uczcili 100. rocznicę odzyskania niepodległości

Patriotycznie, wzruszająco i refleksyjnie – tak uczniowie Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w Rychwale uczcili 100. rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości.

W dowód pamięci i wdzięczności za polski listopad 1918 r. specjalny ośrodek w Rychwale przygotował wczoraj (8.11) uroczystą akademię. Uczniowie placówki wystąpili w inscenizacji „Polska Wyzwolona”. Zaprezentowane przez nich wiersze, pieśni i piosenki, a także szczególne życzenia dla Polski rozbudziły patriotyczne uczucia uczestników uroczystości.

Wzruszające i refleksyjne były również występy chóru Uniwersytetu Trzeciego Wieku oraz Orkiestry Quantum z Rychwała. Podniosły charakter spotkania podkreśliły biało-czerwone kotyliony oraz tort w barwach narodowych przygotowany przez uczniów szkół ponadgimnazjalnych ośrodka. Swoją obecność zaakcentowali także harcerze z 37 drużyny Nieprzetartego Szlaku.

W uroczystościach wzięli udział licznie zaproszeni goście, m.in. Ewa Jędrzejczak, z-ca burmistrza Rychwała oraz Jan Bartczak, naczelnik wydziału edukacji i spraw społecznych ze Starostwa Powiatowego w Koninie. Dopisali również rodzice uczniów ośrodka.

Rocznicowe obchody dostarczyły nie tylko wielu wzruszeń i emocji gościom oraz gospodarzom uroczystości, ale zachęciły do refleksji nad naszą historią, a także kultywowania pamięci o wydarzeniach, które zmieniły losy Ojczyzny.
Obchody 100. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości