Aktualności 2018

Szkolenia dla służb społecznych z powiatu konińskiego

Jak skutecznie przeciwdziałać przemocy w rodzinie oraz chronić zdrowie psychiczne dzieci i młodzieży? Na te i inne pytania będą starali się odpowiedzieć certyfikowani superwizorzy podczas szkoleń branżowych w Ślesinie.

Ośrodek Poradnictwa Rodzinnego i Interwencji Kryzysowej w Ślesinie organizuje cykl spotkań edukacyjno-warsztatowych z zakresu przeciwdziałania przemocy w rodzinie oraz profilaktyki zdrowia psychicznego dzieci i młodzieży.
Pierwsze z nich odbędzie się już 22 marca i adresowane jest do specjalistów tworzących na terenie powiatu konińskiego lokalne systemy przeciwdziałania przemocy w rodzinie.
Szkolenie, realizowane we współpracy z Poznańskim Centrum Profilaktyki Społecznej, organizowane jest w ramach projektu „Wielkopolska kampania społeczno-edukacyjna na rzecz przeciwdziałania przemocy w rodzinie”, który zakłada m.in. rozwijanie i aktualizowanie strony internetowej www.przemoc.edu.pl poświęconej aktualnym wydarzeniom z obszaru przeciwdziałania zjawisku przemocy domowej na terenie województwa wielkopolskiego.
Na dwa kolejne spotkania, zaplanowane 5 i 6 kwietnia w Miejsko-Gminnym Ośrodku Kultury w Ślesinie, zaproszone zostały osoby zawodowo zajmujące się pomocą dzieciom i młodzieży, m.in. pracownicy pomocy społecznej, pedagodzy, kuratorzy sądowi. Zajęcia poświęcone profilaktyce zdrowia psychicznego dzieci i młodzieży prowadzić będzie  Krzysztof Korona - znany psycholog kliniczny, seksuolog i psychoterapeuta, ekspert dla potrzeb policji i sądu, a także pierwszy w Polsce konsultant programów telewizyjnych reality show, między innymi Big Brother oraz twórca pierwszej na świecie telewizji edukacyjnej dla lekarzy TVNmed - obecnie: lekarskaTV.pl.

Szczegółowych informacji na temat szkoleń udziela Jacek Biskupski, kierownik Ośrodka Poradnictwa Rodzinnego i Interwencji Kryzysowej w Ślesinie, tel. 63 270 44 30, e-mail: jacek.biskupski@pcpr.konin.pl .