Skocz do zawartości

Aktualności 2018

Aktualności

Sukces mieszkańców DPS w Ślesinie

Teresa Stołecka z Domu Pomocy Społecznej w Ślesinie została laureatką III miejsca w XVI edycji Ogólnopolskiego Konkursu Plastycznego „Sztuka Osób Niepełnosprawnych”. Nagrodę w kategorii „malarstwo i witraż” przyniosła jej praca pt. "Nasza Polska – tu jesteśmy szczęśliwi". Autorka odebrała ją 19 grudnia podczas Gali w Zamku Królewskim w Warszawie.

Konkurs „Sztuka Osób Niepełnosprawnych” organizowany jest od 16 lat przez Państwowy Fundusz Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych. Jego celem jest popularyzacja idei integracji poprzez promowanie i nagradzanie twórczości artystycznej osób niepełnosprawnych. Biorą w nim udział uzdolnieni plastycznie mieszkańcy domów pomocy społecznej oraz uczestnicy warsztatów terapii zajęciowej i środowiskowych domów samopomocy. 

Do tegorocznej edycji konkursu, odbywającego się pod hasłem „Niepodległa bez barier - od morza do Tatr”, włączyli się także mieszkańcy Domu Pomocy Społecznej w Ślesinie. Przystąpili do pracy nad projektami z wielkim zapałem i zaangażowaniem, co zaowocowało wspaniałymi rezultatami.

W eliminacjach wojewódzkich konkursu uznanie jury zdobyły wszystkie prace autorstwa naszych podopiecznych. Dwie z nich otrzymały nagrodę za I miejsce: w kategorii rysunek i grafika: „Jestem wolna – mogę wszystko" - Andrzeja Kowalczyka i Adriana Wacławika oraz w kategorii tkanina i aplikacja - "Jesteśmy wolni, równi i szczęśliwi" Pauliny Brylewskiej.
Na wysokim drugim miejscu znalazły się prace: Anny Jankowskiej i Mikołaja Jankowskiego - "Nasza ukochana Niepodległa" (rysunek i grafika) oraz Zdzisławy Janickiej i Ewy Seher - "Wolność kocham i rozumiem" (tkanina i aplikacja), a "Nasza Polska – tu jesteśmy szczęśliwi” autorstwa Teresy Stołeckiej zdobyła III miejsce w kategorii „malarstwo i witraż”.
Sukces z etapu wojewódzkiego konkursu powtórzyła w jego ogólnopolskim finale Teresa Stołecka, natomiast prace Pauliny Brylewskiej, Andrzeja Kowalczyka i Adriana Wacławika zostały wyróżnione.

Wśród mieszkańców Domu Pomocy Społecznej w Ślesinie nie brakuje osób utalentowanych plastyczniewpieramy talenty naszych podopiecznych, pomagamy im realizować twórcze pasje i pomysły, a także angażujemy się w projekty, które pozwalają im pochwalić się swoimi zdolnościami przed szerszym audytorium. Dzięki temu, co roku możemy wspólnie cieszyć się z sukcesów naszych mieszkańców w wojewódzkich i ogólnopolskich konkursach promujących twórczość osób niepełnosprawnych – mówi dyrektor placówki Joanna Wołyńska, która wraz z terapeutą Klaudią Górnik towarzyszyła artystom ze Ślesina 19 grudnia podczas Gali w Warszawie.

Uroczystości na Zamku Królewskim w Warszawie uświetnił koncert fortepianowy w wykonaniu Grzegorza Płonki oraz wernisaż wystawy nagrodzonych prac.
Sukces mieszkańców DPS w Ślesinie
Sukces mieszkańców DPS w Ślesinie
Zobacz także:
Tłumacz MigamPowiatowe Centrum Zrządzania Kryzysowego w Koninierozlicz PITLogo Miejskiej Biblioteki Publicznej im. Zofii Urbanowskiej w KoninieLogo Stowarzyszenia Aglomeracji Konińskiej
© 2023 Starostwo Powiatowe w Koninie – Wszelkie prawa zastrzeżone
Realizacja: WR Consulting