Aktualności 2018

Sobota z JPK dla mikroprzedsiębiorców

Przez dwie kolejne soboty 17 i 24 lutego od 9.00 do 13.00 we wszystkich urzędach skarbowych Wielkopolski najmniejsi przedsiębiorcy będą mogli skorzystać ze wsparcia w zakresie Jednolitego Pliku Kontrolnego.

Urzędnicy skarbowi zapoznają ich z bezpłatną aplikacją e-mikrofirma i pomogą w założeniu oraz potwierdzeniu profilu zaufanego.

Dla ponad 1,5 mln mikroprzedsiębiorców Ministerstwo Finansów stworzyło aplikację e-mikrofirma. Nie jest to program finansowo-księgowy, ale intuicyjna aplikacja ułatwiająca najmniejszym przedsiębiorcom bezkosztowe wywiązywanie się z nowego obowiązku.
Aplikacja dodatkowo umożliwia m.in. wystawianie faktur krajowych, zapisywanie faktur zakupu, automatyczne utworzenie ewidencji VAT na podstawie wprowadzonych dokumentów. Przede wszystkim jednak pomaga utworzyć i wysłać plik JPK_VAT.

Aby móc złożyć Jednolity Plik Kontrolny, trzeba go uwierzytelnić podpisem kwalifikowanym albo bezpłatnym profilem zaufanym eGO. Jeśli nie posiadasz żadnego z tych rozwiązań, nie zwlekaj i załóż swój profil zaufany już dziś – przyda się nie tylko do wysyłki JPK_VAT, ale pomoże też w załatwieniu innych spraw urzędowych.