Aktualności 2018

Rodziny spotkały się w Golinie

Pogoda dopisała, frekwencja też. Na Powiatowych Dniach Rodziny 17 czerwca w Golinie integrowali się seniorzy, rodziny wielodzietne i zastępcze. Największa rodzinna impreza powiatu konińskiego odbyła się w Parku Miejskim w Golinie. Organizatorem wydarzenia było Towarzystwo Przyjaciół Dzieci w Koninie, które otrzymało na ten cel dofinansowanie z budżetu powiatu.

XIX Powiatowe Dni Rodziny i Dni Seniora upłynęły w duchu promocji wartości rodzinnych i integracji międzypokoleniowej. Park Miejski w Golinie zgromadził w niedzielne popołudnie mieszkańców z wielu miejscowości powiatu. W radosnej atmosferze integrowali się wspólnie seniorzy, rodziny wielodzietne i zastępcze. Turnieje rodzinne i konkursy sprawnościowe wciągnęły w wir zabawy rzesze dzieci i dorosłych. Wyjątkowym zainteresowaniem cieszyła się przygotowana przez firmę Artmann „strefa dobrej zabawy” oraz „wesołe miasteczko Empa” ze Starego Miasta. Uczestnikom festynu czas umilały występy znanych zespołów muzycznych, grup wokalnych i tanecznych.
Dodatkowych wrażeń artystycznych dostarczyły wystawy prac przygotowane przez uczestników warsztatów terapii zajęciowej oraz środowiskowych domów samopomocy.  A przy dobrej zabawie na świeżym powietrzu można było się posilić pysznym żurkiem, przygotowanym przez gospodynie z sołectwa Przyjma.

Organizatorami XIX Powiatowych Dni Rodziny i Dni Seniora byli: Towarzystwo Przyjaciół Dzieci w Koninie, Powiat Koniński, Gmina Golina oraz Rada Seniorów Powiatu Konińskiego.

Rodziny spotkały się w Golinie