Aktualności 2018

"Region Koniński – zakochaj się w atrakcjach"

„Drogi turysto, odwiedź konińskie ziemie, zobacz ile atrakcji w nich drzemie”. Lokalna Organizacja Turystyczna „Marina” rusza z konkursem „Region Koniński – zakochaj się w atrakcjach”.

Od 29 stycznia do 7 lutego br. (do godz. 12:00) na fanpage’u stowarzyszenia w serwisie Facebook organizator czekać będzie na zgłoszenia wierszy promujących region koniński pod kątem jego atrakcyjności turystycznej. Zgłoszenia można również przesłać e-mailowo na adres kontakt@turystyka.konin.pl lub dostarczyć osobiście do biura stowarzyszenia (ul. Dworcowa 2, 62-510 Konin). Liczy się pomysł, kreatywność i trafne ujęcie tematu. Im więcej ujętych w pracy wątków turystycznych (atrakcji, zabytków, znanych postaci konińskich, informacji historycznych) tym wyższa ocena jury.

Głównym założeniem konkursu jest zwiększenie świadomości mieszkańców regionu konińskiego nt. dostępnych w regionie atrakcji, zabytków, miejsc wartych odwiedzenia. „Ambasadorami turystyki regionu konińskiego powinni być sami jego mieszkańcy a zorganizowany przez nas konkurs daje ku temu okazję. Nie trzeba być poetą by dać wyraz przywiązania do rodzimej ziemi – wszak atrakcyjnej turystycznie” – mówi Marek Zawidzki Prezes Lokalnej Organizacji Turystycznej „Marina”.

Zgłoszone prace zostaną ocenione przez Jury konkursowe. Wyłonionych zostanie trzech laureatów, którym przyznane zostaną nagrody a ogłoszenie wyników nastąpi w dniu 9 lutego br. na tablicy LOT „Marina” w serwisie Facebook.

Zdobywcy trzech pierwszych miejsc otrzymają:
  • za zajęcie I miejsca – Romantyczny weekend w Osadzie nad Gopłem (1 nocleg z soboty na niedzielę, termin do ustalenia),
  • za zajęcie II miejsca – Voucher dla dwóch osób na Bal Karnawałowo-Walentynkowy w Skansen Bicz w Starym Mieście (10 luty 2018r.),
  • za zajęcie III miejsca -  Voucher dla dwóch osób na kolację w Hotelu Stara Gorzelnia (termin do ustalenia).

Ponadto przyznane zostaną wyróżnienia nagrodzone voucherem o wartości 100 zł do włoskiej restauracji Lucano w Koninie, voucherem o wartości 100 zł do restauracji Yuuki Sushi oraz biletami na seans filmowy do kina Oskard.

Partnerami konkursu są: Osada nad Gopłem, Skansen Bicz, Hotel Stara Gorzelnia, Restauracja  Lucano, Yuuki Sushi, Centrum Kultury i Sztuki w Koninie.

Szczegóły: www.facebook.com/lotmarina oraz www.lotmarina.pl