Aktualności 2018

Odpust w licheńskim sanktuarium

Kilka tysięcy osób spodziewanych jest w środę 15 sierpnia w sanktuarium maryjnym w Licheniu. Planując podróż na tradycyjny odpust warto pamiętać o wcześniejszym przybyciu, by spokojnie dotrzeć do celu i znaleźć miejsce na parkingach.

Uroczystości odpustowe w Licheniu rozpoczną się już dzień wcześniej. W wigilię uroczystości Wniebowzięcia NMP – 14 sierpnia – I nieszporom połączonym z Mszą św. na ołtarzu koronacyjnym w starej części Sanktuarium przewodniczyć będzie ks. Sławomir Homoncik MIC, wiceprowincjał. Początek o godz. 18.00.

W środę 15 sierpnia o godz. 12.00 Mszy św. w licheńskiej bazylice w uroczystość Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny przewodniczył będzie ks. Tomasz Nowaczek MIC, przełożony Prowincji Polskiej Zgromadzenia Księży Marianów.

Tego dnia, w trakcie uroczystej Mszy św. o godz. 12, nastąpi oficjalne pożegnanie ks. Wiktora Gumiennego MIC, wieloletniego kustosza Sanktuarium Matki Bożej Licheńskiej. Ks. Wiktor Gumienny decyzją ks. prowincjała został skierowany do pracy duszpasterskiej w innej mariańskiej placówce. Nowym kustoszem sanktuarium będzie ks. Janusz Kumala MIC.

Sanktuarium Maryjne w Licheniu