Aktualności 2018

Nagroda dla Dyrektora Miejskiej Biblioteki Publicznej w Koninie

22 listopada, w sali czerwonej Pałacu Działyńskich w Poznaniu, dyrektor Miejskiej Biblioteki Publicznej w Koninie pełniącej również rolę biblioteki powiatowej - Henryk Janasek - został uhonorowany Nagrodą Główną im. Andrzeja Wojtkowskiego.

Nagroda przyznawana jest bibliotekarzom z województwa wielkopolskiego za wybitne osiągnięcia w pracy zawodowej oraz za dorobek naukowy w dziedzinie bibliotekarstwa i bibliotekoznawstwa. Corocznie przyznawane są nagrody główne i nagrody młodych.

W tym roku, w XXV edycji, Nagrodą Główną uhonorowano dwie osoby: Henryka Janaska, dyrektora Miejskiej Biblioteki Publicznej w Koninie oraz Małgorzatę Byrę, kustosz Biblioteki Raczyńskich w Poznaniu.