Aktualności 2018

Mikołajkowe spotkanie rodzin zastępczych

Ponad dziewięćdziesięcioro dzieci z rodzin zastępczych spotka się 7 grudnia ze św. Mikołajem. Stanie się tak za sprawą projektu „Pracownia św. Mikołaja” - organizowanego wspólnie przez Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie i studentów Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Koninie.

W rodzinnym spotkaniu weźmie udział ponad dwieście osób ze środowiska społecznego i rodzinnej pieczy zastępczej. Wydarzenie adresowane jest przede wszystkim do dzieci z powiatu konińskiego przebywających w pieczy. Jednak, jak co roku, w zabawie uczestniczyć będą całe rodziny, w tym 45 rodzin zastępczych, a także dzieci i rodzice biologiczni. W świąteczny nastrój wprowadzą je konkursy i zabawy o tematyce bożonarodzeniowej. Nie zabraknie też gościa specjalnego, czyli św. Mikołaja, który obdaruje najmłodszych drobnymi upominkami i słodkościami.

Projekt „Pracownia św. Mikołaja” organizują Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Koninie oraz studenci działający w Kole Naukowym PEGAZ PWSZ w Koninie. W realizacji przedsięwzięcia wspiera ich liczne grono partnerów.

Tegoroczna mikołajkowa zabawa w rodzinnym gronie odbędzie się 7 grudnia w godzinach od 10.00 do 13.00 w auli Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Koninie.