Aktualności 2018

Konferencja pt. "Program Profilaktyczny w zakresie onkologii dziecięcej - Wielkopolska Onkologia Dziecięca"

„Program Profilaktyczny w zakresie onkologii dziecięcej - Wielkopolska Onkologia Dziecięca” – to tytuł konferencji regionalnej, która odbędzie się w najbliższy wtorek (16 października) w starostwie. Honory patronat nad wydarzeniem objął starosta koniński Stanisław Bielik.

Konferencja organizowana jest przez Fundację Pomocy Dzieciom z Chorobami Nowotworowymi w Poznaniu i Szpital Kliniczny im. Karola Jonschera Uniwersytetu Medycznego w Poznaniu, w związku z realizacją  (od marca br.) projektu „Wielkopolski Program Profilaktyczny w zakresie onkologii dziecięcej”. Spotkanie ma na celu przybliżenie informacji o programie, którego celem jest ograniczenie zdrowotnych i społecznych skutków późnego wykrycia chorób nowotworowych u dzieci i młodzieży z Wielkopolski. Zaproszenia do udziału w wydarzeniu skierowane zostały do osób odpowiedzialnych za kształtowanie polityki zdrowotnej w regionie – przedstawicieli samorządów, służby zdrowia oraz organizacji społecznych, aktywnie tworzących sieć wsparcia dla osób z chorobami onkologicznymi.
Konin jest jednym z czterech miast Wielkopolski, w którym projekt będzie prezentowany. Spotkania informacyjne o programie odbędą się także w Poznaniu, Lesznie i Ostrowie Wielkopolskim.

Program konferencji w załączniku