Aktualności 2018

Konferencja naukowa w Wierzbinku

Konferencja naukowa  „Pogranicze Kujawsko-Wielkopolskie” pod patronatem Instytutu Historii i Stosunków Międzynarodowych w Bydgoszczy odbędzie się jutro (sobota 19 maja) w sali zabytkowego pałacu w Wierzbinku.

Konferencja jest poświęcona dziedzictwu kulturalnemu i historycznemu ziem północnej części powiatu konińskiego. Podczas konferencji naukowcy z Uniwersytetu Kazimierza Wielkiego w Bydgoszczy przedstawią wiele wątków związanych z historią i sztuką ziemi konińskiej. Począwszy od późno średniowiecza, poprzez powstania zbrojne i działania ostatniej wojny, po zabytki i ciekawostki historyczne związane z życiem codziennym ludzi zamieszkujących  pogranicze kujawsko-wielkopolskie.