Aktualności 2018

III Dni Rodzicielstwa Zastępczego w powiecie konińskim

Otworzyli serca i drzwi swoich domów dla dzieci osieroconych oraz odrzuconych. Powiat koniński podziękuje im za wybór rodzicielstwa zastępczego, jako drogi życiowej 7 czerwca w Kazimierzu Biskupim.

Od dwunastu lat Dzień Rodzicielstwa Zastępczego obchodzony jest w naszym kraju 30 maja. Ponad 100 rodzin zastępczych z powiatu konińskiego świętować będzie go kilka dni później.

- Jak co roku, chcemy w ten sposób zwrócić uwagę społeczeństwa na los dzieci pozbawionych opieki biologicznej i popularyzować ruch rodzicielstwa zastępczego.  Ale święto to ma jeszcze inny wymiar. Ma być podziękowaniem dla rodziców zastępczych, uhonorowaniem ich wytrwałości i wysiłku, jakiego na co dzień się podejmują. Tak jak Dzień Matki czy Dzień Ojca, tak i Dzień Rodzicielstwa Zastępczego podkreśla znaczenie obecności rodziców zastępczych dla prawidłowego rozwoju osamotnionych oraz osieroconych dzieci - mówi Elżbieta Sroczyńska, dyrektor Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie w Koninie, które od 2012 r. pełni rolę organizatora pieczy zastępczej w powiecie.

III Dni Rodzicielstwa Zastępczego tradycyjnie odbędą w Kazimierzu Biskupim. Rodziny zastępcze z powiatu konińskiego spotkają się 7 czerwca o godzinie 10.00 w kazimierskim Amfiteatrze, gdzie czas umilą im występy artystyczne oraz spotkanie z druhami miejscowej jednostki OSP. Dwie godziny później (o 12.00) w Klasztorze Misjonarzy Świętej Rodziny wezmą udział w rodzinnej modlitwie, a od 12.15 do 14.00 bawić się będą na przyklasztornym placu podczas festynu rekreacyjno-sportowego. Wszyscy uczestnicy imprezy ugoszczeni zostaną kiełbaską z grilla, słodkościami oraz napojami.