Aktualności 2018

Golina mistrzem powiatu w Letniej Powiatowej Spartakiadzie Mieszkańców Wsi

Gmina Golina po raz czwarty z rzędu zdobyła tytuł Mistrza Powiatu w Letniej Powiatowej Spartakiadzie Mieszkańców Wsi. Miejsca na podium wywalczyły również gminy: Rychwał i Stare Miasto.

Letnia Powiatowa Spartakiada Mieszkańców Wsi Powiatu Konińskiego doczekała się jubileuszu. Zawody aktywizujące sportowców-amatorów z całego powiatu odbyły się już po raz dwudziesty. Reprezentacje gmin rywalizowały o Puchar Starosty Konińskiego oraz udział w finale wojewódzkim spartakiady 26 i 27 maja w kompleksie sportowo-dydaktycznym Zespołu Szkół Ekonomiczno-Usługowych w Żychlinie.

W pierwszym dniu zawodów rozegrane zostały mecze drużyn kobiecych i męskich w grach zespołowych. W piłce nożnej triumfowały obie reprezentacje z gminy Golina. W „siatkówce” najlepiej zaprezentowali się zawodnicy z gminy Kazimierz Biskupi i drużyna kobieca ze Rzgowa, a w „koszykówce” – męski team z Wilczyna i zawodniczki z Goliny.

Drugiego dnia spartakiady (w niedzielę) reprezentacje gmin walczyły o punkty w konkurencjach rodzinnych i rekreacyjnych, m.in.: w strzelaniu z wiatrówki oraz piłką na bramkę, a także w rzutach do kosza i do tarczy. Zawodnicy wykazywali się sprawnością w biegu przez przeszkody, a także celnością rzucając: beretem na odległość, przedmiotami do celu, czy piłką lekarską. Równie widowiskowo przebiegały konkurencje polegające na wędkowaniu na sucho oraz podnoszeniu ciężarka.

Wszyscy uczestnicy tegorocznej spartakiady wykazali się bardzo dobrym przygotowaniem i wolą zwycięstwa. Niespodzianek jednak nie było. Z największym dorobkiem punktowym w klasyfikacji ogólnej i najwyższym miejscem na podium zakończyła rywalizację gmina Golina, która wygrała cztery letnie edycje spartakiady z rzędu. Na niższym stopniu podium triumfowała gmina Rychwał, która również czwarty raz z rzędu cieszyła się z uzyskania tytułu wicemistrza powiatu. Natomiast brązowy medal za III miejsce odebrali zawodnicy z gminy Stare Miasto, którzy powtórzyli sukces z 2017 i 2016 r.
20. Letnia Powiatowa Spartakiada Mieszkańców Wsi Powiatu Konińskiego