Skocz do zawartości

Aktualności 2018

Aktualności

9. Spływ po Wielkiej Pętli Wielkopolski

118 osób popłynęło w ubiegłą sobotę (7 lipca 2018 r.) w spływie kajakowym „Szlakiem Wielkiej Pętli Wielkopolski”. To IX edycja imprezy kajakowej jaką Lokalna Organizacja Turystyczna „Marina” zorganizowała w regionie konińskim.

Kajakarze wyruszyli punktualnie o godzinie 10:00 z Bulwaru Nadwarciańskiego, następnie przepłynęli 20 kilometrów rzeką Wartą (z postojem w Sławsku) i zakończyli spływ w Sługocinie (powiat słupecki). Na mecie na uczestników spływu czekał grill i zimne napoje. Do Konina wszyscy bezpiecznie powrócili autokarami.
 
„Można śmiało rzec, iż był to spływ międzypokoleniowy. Zarówno najmłodszy uczestnik spływu 8-letni Szymon jak i najstarszy 70-letni Władysław, bez większych przeszkód dopłynęli do mety. Kajakarz senior był nawet w przodującej pierwszej dziesiątce! Należy również zaznaczyć, iż w tym roku w spływie wzięło udział 13 dzieci – rekordowa liczba w historii organizowanych przez nas imprez” – powiedział Marek Zawidzki, prezes Zarządu Lokalnej Organizacji Turystycznej „Marina”.
 
Nagrodę dla najmłodszego i najstarszego uczestnika spływu ufundował i wręczył Józef Nowicki - prezydent Miasta Konina. Z kolei upominki dla wszystkich nieletnich kajakarzy przekazał Witold Nowak - naczelnik Wydziału Rozwoju i Promocji Starostwa Powiatowego w Koninie.
 
Kajakarzom przez cały spływ towarzyszyła nie tylko piękna słoneczna pogoda ale i zacna obstawa zabezpieczająca spływ 15-osobowa załoga Ochotniczej Straży Pożarnej w Licheniu Starym, wielokrotnych mistrzów Polski w ratownictwie wodnym.
 
Projekt uzyskał dofinansowanie Samorządu Województwa Wielkopolskiego a Patronat Honorowy nad wydarzeniem objął Marek Woźniak Marszałek Województwa Wielkopolskiego.
9. Spływ Wielką Pętlą Wielkopolski
9. Spływ Wielką Pętlą Wielkopolski
9. Spływ Wielką Pętlą Wielkopolski
9. Spływ Wielką Pętlą Wielkopolski
9. Spływ Wielką Pętlą Wielkopolski
Zobacz także:
Tłumacz MigamPowiatowe Centrum Zrządzania Kryzysowego w Koninierozlicz PITLogo Miejskiej Biblioteki Publicznej im. Zofii Urbanowskiej w KoninieLogo Stowarzyszenia Aglomeracji Konińskiej
© 2023 Starostwo Powiatowe w Koninie – Wszelkie prawa zastrzeżone
Realizacja: WR Consulting