Skocz do zawartości

Aktualności 2018

Aktualności

20. Zimowa Spartakiada Mieszkańców Wsi Powiatu Konińskiego

Jedenaście gmin wzięło udział w 20. jubileuszowej Zimowej Powiatowej Spartakiadzie Mieszkańców Wsi, która rozpoczęła się 4 lutego w Kleczewie i zakończyła 10 lutego w Żychlinie. Zwycięzcą po raz kolejny z rzędu została gmina Rychwał.

W zmaganiach rywalizowali sportowcy z 11 gmin powiatu konińskiego: Golina, Rychwał, Stare Miasto, Rzgów, Kazimierz Biskupi, Wilczyn, Kleczew, Kramsk, Skulsk, Krzymów i Wierzbinek. Przedstawiciele drużyn współzawodniczyli w 8 konkurencjach: podnoszenie ciężarka 17,5 kg, rzut lotką do tarczy, przeciąganie liny, konkurs wiedzy o Ludowych Zespołach Sportowych w Wielkopolsce, wielobój rekreacyjny, rzuty karne do bramki, halowa piłka nożna mężczyzn oraz piłka siatkowa kobiet i mężczyzn.

W klasyfikacji ogólnej najlepszą gminą 20. Zimowej Powiatowej Spartakiady Mieszkańców Wsi Powiatu Konińskiego została Gmina Rychwał, drugie miejsce przypadło Gminie Kleczew, a III miejsce - Gminie Golina. W poszczególnych konkurencjach najlepsi byli:
- Gmina Golina – podnoszenie ciężarka 17,5 kg (kat. powyżej 80 kg),
- Gmina Kazimierz Biskupi – podnoszenie ciężarka 17,5 kg (kat. do 80 kg),
- Gmina Rychwał i Gmina Krzymów – wielobój rekreacyjny,
- Gmina Rychwał – przeciąganie liny,
- Gmina Rychwał – rzut lotką do tarczy,
- Gmina Rychwał – rzuty karne do bramki,
- Gmina Rychwał – konkurs wiedzy LZS.
- Gmina Wilczyn – piłka siatkowa mężczyzn,
- Gmina Rychwał – piłka siatkowa kobiet,
- Gmina Golina – halowa piłka nożna mężczyzn.

Najlepszym sportowcom Spartakiady puchary i medale wręczył Władysław Kocaj – wicestarosta koniński oraz Anna Matczak-Gaj – dyrektor Zespołu Szkół Ekonomiczno-Usługowych w Żychlinie. Zwycięzcy w wyżej wymienionych konkurencjach będą reprezentować powiat w finale spartakiady wojewódzkiej w Wolsztynie 4 marca 2018 r.
– W grach zespołowych o awans drużyny muszą walczyć jeszcze w półfinałach: gmina Wilczyn w piłce siatkowej mężczyzn, gmina Rychwał w piłce siatkowej kobiet oraz gmina Golina w halowej piłce nożnej mężczyzn. Zwycięzców, którym sukces zapewni jednocześnie start w finale wojewódzkim odbędzie się 25 lutego 2018 roku w Rychwale i Golinie – tłumaczy Karol Baranowski ze Starostwa Powiatowego w Koninie.
 
Organizatorem 20. Zimowej Spartakiady Mieszkańców Wsi Powiatu Konińskiego był Wydział Edukacji i Spraw Społecznych konińskiego Starostwa.
20. Zimowa Spartakiada Mieszkańców Wsi Powiatu Konińskiego
20. Zimowa Spartakiada Mieszkańców Wsi Powiatu Konińskiego
20. Zimowa Spartakiada Mieszkańców Wsi Powiatu Konińskiego
20. Zimowa Spartakiada Mieszkańców Wsi Powiatu Konińskiego
Zobacz także:
Tłumacz MigamPowiatowe Centrum Zrządzania Kryzysowego w Koninierozlicz PITLogo Miejskiej Biblioteki Publicznej im. Zofii Urbanowskiej w KoninieLogo Stowarzyszenia Aglomeracji Konińskiej
© 2023 Starostwo Powiatowe w Koninie – Wszelkie prawa zastrzeżone
Realizacja: WR Consulting