Aktualności 2018

Powiat koniński pędzlem malowany

Malownicza gmina Ślesin po raz kolejny będzie inspiracją dla artystów, którzy na płótnie lub papierze zapiszą pędzlem i farbami uroki powiatu konińskiego. W sobotę (26 maja) jedenastu artystów z Konina i całego kraju rozpocznie 19. Ogólnopolski Plener Malarski.

W tym roku artyści malować będą w Ślesinie, gdzie od 26-go maja do 3 czerwca, w położonym nad jeziorem ślesińskim ośrodku „Papaver” będą mieszkać i tworzyć. Trwający nieprzerwanie od 1999 roku plener malarski jest każdego roku okazją do czerpania inspiracji z niezwykle kolorowej w maju natury, artystycznych spotkań i dyskusji. Gmina Ślesin tradycyjnie zaprosi też artystów na  rejs po jeziorze Ślesińskim.

Artyści, którymi opiekować się będzie p. Halina Wójcik i konińska malarka Danuta Drzewiecka, jak co roku zaprezentują też swoje prace. Będzie je można podziwiać podczas wernisażu, który odbędzie się 28 maja o 18.00 w Galerii „Łaźnia” w Koninie.

W tym roku, przez osiem dni, w powiecie konińskim gościć będziemy: Dorotę Falkowską – Adamiec, Cecylię Szerszeń, Krystynę Jasińską, Annę Lampe, Ewę Winczewską, Danutę Drzewiecką, Barbara Chowańską – Najwer, Teresę Byczkowską, Jana Wołka, Sergiusza Grabskiego i Henryk Drzewiecki.

Organizatorem 19. Ogólnopolskiego Pleneru Malarskiego Ślesin 2018 jest Starostwo Powiatowe w Koninie.