XX Zimowa Powiatowa Spartakiada Mieszkańców Wsi Powiatu Konińskiego

Finał zimowej edycji największej powiatowej imprezy sportowej odbędzie się 11 lutego o w Zespole Szkół Ekonomiczno-Usługowych w Żychlinie. Spartakiada Mieszkańców Wsi Powiatu Konińskiego jest cyklicznym wydarzeniem, do którego sportowcy - amatorzy przygotowują się od kilku miesięcy. Ukoronowaniem ich treningów jest zwycięstwo w eliminacjach powiatowych, które stanowi przepustkę do wzięcia udziału w imprezie na szczeblu wojewódzkim.

Tradycyjnie, finał powiatowy poprzedzi rywalizacja sportowa w grach zespołowych. Jako pierwsze - 4 lutego w hali widowiskowo-sportowej w Kleczewie - zmierzą się reprezentacje gmin w piłce siatkowej kobiet i mężczyzn. Zawody w halowej piłce nożnej rozegrane zostaną, natomiast, 10 lutego w hali widowiskowo-sportowej w Golinie.

Kończące powiatową rywalizację konkurencje rekreacyjne zaplanowane zostały na 11 lutego w kompleksie sportowo-dydaktycznym ZSEU w Żychlinie. Łączna punktacja z rozegranych meczów oraz sześciu przeprowadzonych konkurencji rekreacyjnych pozwoli wyłonić mistrza oraz wicemistrzów XX Zimowej Powiatowej Spartakiady Mieszkańców Wsi Powiatu Konińskiego.

Najlepsze drużyny finału powiatowego będą reprezentowały powiat koniński na Wojewódzkiej Zimowej Spartakiadzie Mieszkańców Wsi, która w tym roku odbędzie się 4 marca w Wolsztynie.

Wszystkich, którzy zechcą wesprzeć zawodników głośnym dopingiem zapraszamy od godziny 9.00 na mecze siatkówki (4 lutego, Kleczew) i halowej piłki nożnej (10 lutego, Golina) oraz na finał XX Zimowej Powiatowej Spartakiady Mieszkańców Wsi Powiatu Konińskiego, który rozpocznie się o godz. 9.30 w obiekcie sportowym ZSEU w Żychlinie.