Skocz do zawartości

Styczeń

Aktualności

Niepodległościowa 19. Gala Powiatu Konińskiego

Niepodległościowa 19. Gala Powiatu Konińskiego W białoczerwonej scenerii Domu Kultury OSKARD w Koninie odbyła się w piątek (26 stycznia 2018 r.) 19. Gala Powiatu Konińskiego. Spotkanie było okazją do podziękowań osobom i instytucjom przyczyniającym się do rozwoju powiatu konińskiego.
 
Tradycyjne, galowe podsumowanie roku rozpoczęła piosenką „Wolność” Paulina Kaźmierczak ze Studia „My Voice” w Starym Mieście. Piosenka autorstwa Marka Grechuty już na początku wskazała, na jakich wartościach oparty będzie finał 19. Gali. W podsumowaniu 2017 roku, którego dokonali Janusz Stankiewicz – przewodniczący Rady Powiatu Konińskiego, a także Stanisław Bielik – starosta koniński, było wiele odniesień do historii kraju i samorządów w Polsce.

Na naszych oczach i ze wspólnym: naszym i państwa udziałem tworzy się nowa historia Powiatu Konińskiego (…) Niech te symboliczne statuetki będą wyrazem tego, że współpraca z Państwem jest dla samorządu powiatu konińskiego bardzo ważna – mówił przewodniczący Rady przypominając także, że 20 lat temu na samorządową mapę Polski powróciły powiaty.

Starosta Koniński wyliczył obszary, w których powiat inwestował najbardziej: wskazał na inwestycje drogowe, edukacyjne i w ochronę środowiska i podkreślał jak wielkie wsparcie w rozwój powiatu wnoszą ochotnicze straże pożarne, organizacje pozarządowe, sołtysi, rolnicy i wiele innych grup wspierających działania samorządu. Życzył również, by rok ważnych rocznic był czasem pomyślności dla samorządu powiatu konińskiego i jego wszystkich mieszkańców.
 
Podczas Gali w czterech kategoriach „Nagrody za działalność na rzecz rozwoju powiatu konińskiego” przyznano 6 statuetek. Trafiły one do: Haliny Rogowskiej z Kramska (kategoria Działalność Społeczna), Michała Reka ze Rzgowa i Klubu Sportowego „Sokół” Kleczew (kat. Sport i Turystyka) Orkiestry Dętej Quantum z Rychwała (kat. Kultura) oraz do Fabryki Materaców HEVEA ze Ślesina i Rolplan sp. z o.o. z Kleczewa (kat. gospodarka).
 
Galę zakończył wyjątkowy niepodległościowy koncert, dedykowany i przygotowany specjalnie na tę okazję. Na scenie wystąpił Maciej Miecznikowski i Konin Band Orchestra. Piętnaście utworów przygotowanych specjalnie na te okazję, zaśpiewał jednak nie tylko gość wieczoru i publiczność, ale również uzdolnione wokalistki ze Starego Miasta i Ślesina: Zuzanna Juszczak, Anastazja Adaszak, Paulina Kaźmierczak, Michalina Kutek, Julia Szkudlarek (ze Studia My Voice Beaty Michalak-Górnej) a także Kinga Żelichowska, Aleksandra Piechocka i Julia Marcinkowska z Miejsko-Gminnego Ośrodka Kultury w Ślesinie.
 
19. Galę zakończyło spotkanie w kawiarni, podczas którego swoimi specjałami podzieliły się z gośćmi panie z Kół Gospodyń Wiejskich z: Adamowa, Brzeźna, Siąszyc i Lichenia Starego.

Laureaci „Nagrody za działalność na rzecz rozwoju Powiatu Konińskiego”

Galowe podsumowanie roku rozpoczęła piosenką
Janusz Stankiewicz – przewodniczący Rady Powiatu Konińskiego
Stanisław Bielik – starosta koniński
Adam Szejnfeld – Poseł do Parlamentu Europejskiego
Krzysztof Grabowski – Wicemarszałek  Województwa Wielkopolskiego
Krzysztof Nosal – starosta kaliski
Sławomir Lorek – Zastępca Prezydenta Miasta Konina
Niepodległościowa 19. Gala Powiatu Konińskiego
Niepodległościowa 19. Gala Powiatu Konińskiego
Niepodległościowa 19. Gala Powiatu Konińskiego
Niepodległościowa 19. Gala Powiatu Konińskiego
Niepodległościowa 19. Gala Powiatu Konińskiego
Niepodległościowa 19. Gala Powiatu Konińskiego
Zobacz także:
Tłumacz MigamPowiatowe Centrum Zrządzania Kryzysowego w Koninierozlicz PITLogo Miejskiej Biblioteki Publicznej im. Zofii Urbanowskiej w KoninieLogo Stowarzyszenia Aglomeracji Konińskiej
© 2023 Starostwo Powiatowe w Koninie – Wszelkie prawa zastrzeżone
Realizacja: WR Consulting