Skocz do zawartości

Październik

Aktualności

Zapraszamy do Akademii Samodzielności w Koninie

Jeżeli jesteś osobą z niepełnosprawnością, jesteś pełnoletni, mieszkasz, pracujesz lub uczysz się w Wielkopolsce i chcesz poprawić swoje umiejętności życiowe, zgłoś się do Akademii Samodzielności w Koninie, którą prowadzi Fundacja "Podaj Dalej" im. dr. Piotra Janaszka.

Robert zaczął rozwijać swoją karierę muzyczną- nagrywa teledysk, Dominika podjęła decyzję o kontynuacji nauki, Maciej po prawie trzyletnim pobycie w szpitalach jest samodzielny w czynnościach życiowych i porusza się na wózku bez pomocy asystenta, Mateusz rozpoczyna pracę w spółdzielni socjalnej, jako grafik komputerowy… a Ty, jakie masz marzenia?

Niepełnosprawność nie może być przeszkodą w realizacji marzeń!
Akademia Samodzielności to mieszkania treningowe w Koninie. Przeprowadzasz się do nas na 15 tygodni i uczestniczysz w intensywnych treningach samodzielności. Dzięki nim nauczysz się lub udoskonalisz  poruszanie się na wózku, nauczysz się gotować i zdrowo odżywiać pod okiem dietetyka. Na zajęciach z kosmetyczką nauczysz się dbać o swój wygląd, a podczas treningów sportowych zadbasz o kondycję. Nauczysz się także zarządzać swoim budżetem oraz orientacji w terenie.

Ponadto wspólnie będziemy realizowali indywidualny plan rozwoju pod okiem zespołu terapeutycznego, w którego skład wchodzą: psycholog, coach oraz inni specjaliści w zależności od potrzeb (logopeda, prawnik, fizjoterapeuta, pracownik  socjalny, seksuolog).
 
Mieszkania są w pełni przystosowane do potrzeb osób poruszających się na wózkach. Mieszczą się na konińskiej starówce, Konin, ul. 3 maja 1-3. Cały pobyt jest bezpłatny! Z własnych funduszy będziesz  kupować  tylko jedzenie i rzeczy osobiste.

Do Akademii Samodzielności zapraszamy wszystkich, którzy mimo niepełnosprawności chcą być samodzielni w życiu!

Rekrutacja do projektu odbywa się w sposób ciągły i trwa do lutego 2021 roku. Więcej informacji oraz formularz zgłoszeniowy znajduje się na stronie  https://podajdalej.org.pl/co-robimy/akademia-samodzielnosci/

Kto za tym stoi?
Projekt pn. Akademia Samodzielności dla osób z niepełnosprawnością w Wielkopolsce jest realizowany od marca 2018 przez Fundację im. Doktora Piotra Janaszka PODAJ DALEJ z Konina w partnerstwie z Regionalnym Ośrodkiem Polityki Społecznej w Poznaniu.

Uczestnicy Akademii Samodzielności w Koninie
Zobacz także:
Tłumacz MigamPowiatowe Centrum Zrządzania Kryzysowego w Koninierozlicz PITLogo Miejskiej Biblioteki Publicznej im. Zofii Urbanowskiej w KoninieLogo Stowarzyszenia Aglomeracji Konińskiej
© 2023 Starostwo Powiatowe w Koninie – Wszelkie prawa zastrzeżone
Realizacja: WR Consulting