Teatr w służbie Niepodległej

Zespół Szkół Ekonomiczno - Usługowych im. Fryderyka Chopina w Żychlinie realizuje liczne projekty. Włącza się w nie szkolny teatr Kreska.

Uczniowie klas pierwszych wysłuchali monodram "Szkoła janczarów" zagranego przez aktora scen warszawskich, pana Stanisława Sparażyńskiego. Ceniony artysta przeprowadził też zajęcia warsztatowe. Aktorki teatru Kreska, Szantal Strzelińska i Sofija Volvin, zaprezentowały na nich fragmenty "Pana Tadeusza" Adama Mickiewicza.

Inicjatorką ciekawych zajęć była pani dyrektor, Anna Matczak-Gaj, która podkreśliła, że spotkanie z Aktorem promowało również piękno języka ojczystego.
Teatr w służbie Niepodległej