Powiatowe obchody Dnia Edukacji Narodowej

Pracownicy oświaty ze szkół prowadzonych przez powiat koniński obchodzili swoje święto 12 października. Samorządowcy uczcili Dzień Edukacji Narodowej kierując do nauczycieli, wychowawców i pracowników niepedagogicznych serdeczne gratulacje i podziękowania za zaangażowanie, cierpliwość oraz codzienny trud.

Gospodarzem powiatowych uroczystości z okazji Dnia Edukacji Narodowej był Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych, który obchodzi w tym roku także jubileusz 70-lecia istnienia Liceum Ogólnokształcącego  im. Adama Mickiewicza.
Podczas uroczystej akademii, w imieniu organu prowadzącego głos zabrał starosta koniński. Stanisław Bielik wyraził uznanie dla aktywnej i twórczej postawy nauczycieli pracujących w placówkach oświatowych powiatu oraz podziękował za zaangażowanie szkół w życie powiatowej społeczności. Życzył wszystkim pedagogom radości i satysfakcji z wykonywanej pracy oraz sukcesów zawodowych i osobistych, a młodzieży - otwartości na różne dziedziny wiedzy oraz jak najlepszego przygotowania do realizacji życiowych celów, w tym kariery zawodowej.

Kolejnym miłym, a zarazem oczekiwanym, momentem akademii było wręczenie nagród za wybitne osiągnięcia w pracy zawodowej. Nagrodą Starosty Konińskiego I i II stopnia uhonorowani zostali: dyrektor Jacek Żerkowski, Jadwiga Bartosik i Renata Burdzińska z Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Sompolnie, dyrektor Anna Matczak-Gaj i Joanna Gadomska oraz Elżbieta Sell i Artur Rosiak z Zespołu Szkół Ekonomiczno-Usługowych w Żychlinie, dyrektor Aneta Kalina Szczepaniak, Zbigniew Łuczak i Mariusz Piotr Kordylewski z Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Kleczewie, dyrektor Renata Szczepaniak, Katarzyna Witkowska i Kinga Bąk ze Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w Rychwale oraz dyrektor Małgorzata Ewa Mazurek i Magdalena Śliwińska z Powiatowej Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej w Ślesinie. Dyrektorzy placówek oświatowych wręczyli też nagrody uznaniowe 110 nauczycielom i pracownikom niepedagogicznym ze swoich szkół.

Z okazji przypadającego w tym roku jubileuszu 70-lecia istnienia Liceum Ogólnokształcącego w Kleczewie gospodarze uroczystości zaprezentowali monografię liceum oraz film przybliżający historię placówki. Goście obejrzeli również inscenizację zatytułowaną „Pan Tadeusz w niecodziennej odsłonie” przygotowaną przez nauczycieli i młodzież z kleczewskiego zespołu.