Uwaga! Trwają opryski w lasach grodzieckich

Nadleśnictwo Grodziec informuje, że w związku z masowym występowaniem groźnych szkodników sosny (strzygonia choinówka, brudnica mniszka), od 15 maja do 20 czerwca 2018 r. na terenie Nadleśnictwa Grodziec zostanie przeprowadzony lotniczy zabieg ochronny w drzewostanach sosnowych.

Do zabiegu zostały zakwalifikowane drzewostany:

Zabiegi będą obejmowały jednostki samorządu terytorialnego:
• Powiat Kaliski (gminy: Blizanów, Mycielin, Stawiszyn)
• Powiat Koniński (gminy: Rychwał, Grodziec, Stare Miasto)
• Powiat Pleszewski (gminy: Chocz, Gizałki)
• Powiat Słupecki (gmina Zagórów)
• Powiat Wrzesiński (gmina Pyzdry)

Łączna powierzchnia zabiegu wyniesie ok. 20000 ha (mapa w załączeniu). Zabieg przeprowadzony zostanie przy użyciu insektycydu DIMILIN 480 SC (INSEKTYCYD o działaniu żołądkowym).

Teren objęty zabiegiem będzie oznakowany za pomocą tablic informacyjnych: „ZAKAZ WSTĘPU. OPRYSKI CHEMICZNE od 15.05.2018r. do 20.06. 2018r."