"Pola nadziei" dla hospicjum w Licheniu

Akcja charytatywna „Pola nadziei” organizowane na rzecz Hospicjum w Licheniu Starym odbędzie się po raz dziewiąty w niedzielę 20 maja br. na terenie Sanktuarium Maryjnego. Czynny udział wezmą w niej oprócz wolontariuszy uczniowie Szkoły Podstawowej im. mjr. Henryka Sucharskiego w Licheniu Starym, Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Ślesinie oraz Zespołu Szkół Budownictwa i Kształcenia Zawodowego im. Eugeniusza Kwiatkowskiego w Konnie

Celem akcji jest promowanie idei hospicyjnej, uwrażliwianie ludzi na bezinteresowną pomoc osobom dotkniętym nieuleczalną chorobą oraz zbieranie ofiar na funkcjonowanie Hospicjum.

„Za każdy gest dobrej woli oraz datek przekazany dla Hospicjum ofiarodawca otrzyma od wolontariusza broszkę w kształcie żonkila, którą można przyczepić do ubrania. Żonkil jest międzynarodowym symbol walki z chorobą nowotworową – w ten sposób każdy będzie mógł wesprzeć ten szlachetny cel” – powiedziała Urszula Kulig, koordynator wolontariatu w licheńskim hospicjum.

Hospicjum im. św. Stanisława Papczyńskiego powstało w 2009 roku. Niemalże połowę kosztów utrzymania ośrodka pokrywa Narodowy Fundusz Zdrowia. Pozostała kwota jest pozyskiwania m.in. od ludzi dobrej woli, którzy przekazują na rzecz hospicjum 1% podczas rozliczania się z podatku dochodowego, od darczyńców i dobrodziejów, a także ze zbiórek publicznych, takich jak „Pola nadziei”.

Więcej informacji o działalności Hospicjum im. św. Stanisława Papczyńskiego w Licheniu można zaczerpnąć odwiedzając stronę internetową: www.hospicjum.lichen.pl.