Skocz do zawartości

Maj

Aktualności

Golina mistrzem powiatu w Letniej Powiatowej Spartakiadzie Mieszkańców Wsi

Gmina Golina po raz czwarty z rzędu zdobyła tytuł Mistrza Powiatu w Letniej Powiatowej Spartakiadzie Mieszkańców Wsi. Miejsca na podium wywalczyły również gminy: Rychwał i Stare Miasto.

Letnia Powiatowa Spartakiada Mieszkańców Wsi Powiatu Konińskiego doczekała się jubileuszu. Zawody aktywizujące sportowców-amatorów z całego powiatu odbyły się już po raz dwudziesty. Reprezentacje gmin rywalizowały o Puchar Starosty Konińskiego oraz udział w finale wojewódzkim spartakiady 26 i 27 maja w kompleksie sportowo-dydaktycznym Zespołu Szkół Ekonomiczno-Usługowych w Żychlinie.

W pierwszym dniu zawodów rozegrane zostały mecze drużyn kobiecych i męskich w grach zespołowych. W piłce nożnej triumfowały obie reprezentacje z gminy Golina. W „siatkówce” najlepiej zaprezentowali się zawodnicy z gminy Kazimierz Biskupi i drużyna kobieca ze Rzgowa, a w „koszykówce” – męski team z Wilczyna i zawodniczki z Goliny.

Drugiego dnia spartakiady (w niedzielę) reprezentacje gmin walczyły o punkty w konkurencjach rodzinnych i rekreacyjnych, m.in.: w strzelaniu z wiatrówki oraz piłką na bramkę, a także w rzutach do kosza i do tarczy. Zawodnicy wykazywali się sprawnością w biegu przez przeszkody, a także celnością rzucając: beretem na odległość, przedmiotami do celu, czy piłką lekarską. Równie widowiskowo przebiegały konkurencje polegające na wędkowaniu na sucho oraz podnoszeniu ciężarka.

Wszyscy uczestnicy tegorocznej spartakiady wykazali się bardzo dobrym przygotowaniem i wolą zwycięstwa. Niespodzianek jednak nie było. Z największym dorobkiem punktowym w klasyfikacji ogólnej i najwyższym miejscem na podium zakończyła rywalizację gmina Golina, która wygrała cztery letnie edycje spartakiady z rzędu. Na niższym stopniu podium triumfowała gmina Rychwał, która również czwarty raz z rzędu cieszyła się z uzyskania tytułu wicemistrza powiatu. Natomiast brązowy medal za III miejsce odebrali zawodnicy z gminy Stare Miasto, którzy powtórzyli sukces z 2017 i 2016 r.
20. Letnia Powiatowa Spartakiada Mieszkańców Wsi Powiatu Konińskiego
20. Letnia Powiatowa Spartakiada Mieszkańców Wsi Powiatu Konińskiego
20. Letnia Powiatowa Spartakiada Mieszkańców Wsi Powiatu Konińskiego
20. Letnia Powiatowa Spartakiada Mieszkańców Wsi Powiatu Konińskiego
Zobacz także:
Tłumacz MigamPowiatowe Centrum Zrządzania Kryzysowego w Koninierozlicz PITLogo Miejskiej Biblioteki Publicznej im. Zofii Urbanowskiej w KoninieLogo Stowarzyszenia Aglomeracji Konińskiej
© 2023 Starostwo Powiatowe w Koninie – Wszelkie prawa zastrzeżone
Realizacja: WR Consulting